« Powrót do artykułu

Karty płatnicze: MasterCard hamuje polski rynek

Operatorzy terminali płatniczych uważają, że gdyby nie wprowadzony przez firmę program Innovation for Poland (I4P), rynek transakcji kartami rozwijałby się u nas szybciej.

Karty płatnicze

żródło: ShutterStock

Takie wnioski płyną z raportu na temat funkcjonowania programów mających wspierać rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce, który został przygotowany przez Komitet Agentów Rozliczeniowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • platnik(2013-07-31 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  Wiele krajów ogranicza płacenie karta kredytowa dla ograniczenia możliwości zapożyczania sie społeczeństw. Np. w Austrii nawet wielkie sklepy jak Media Markt przyjmują zapłatę tylko kartami debitowymi. Podobnie w Holandii. W tych krajach rodzaj płatności jest pod kontrola rządu, w Polsce rzad nie kontroluje płatności.

  Odpowiedz
 • C-zar(2013-07-31 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  Od czasu kiedy okazało się, że MasterCard hamuje obniżkę opłat intercharge nie używam karty z ich logiem. Siedzi sobie w portfelu a pieniądze płyną przez kartę Visy. A tu proszę - potwierdzenie, że to słuszn decyzja i należy się jej trzymać. Chcą nas łupić i nawet się z tym nie kryją? Nie musimy korzystać z ich usług!

  Odpowiedz
 • Max(2013-07-31 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  Bojkotujmy Mastercard. Nie używajmy ich kart !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!