Turystyczne hity 2013 roku

Portal podróżniczy Globe Spots dokonał wyboru 10 najlepszych kierunków turystycznych w 2013 roku. Zobaczcie 10 najlepszych ich zdaniem miejsc, które warto zobaczyć w 2013 roku.

  • 1. miejsce: Portugalia – zdaniem twórców rankingu emanuje „starym europejskim urokiem”. Średniowieczne miasta, historyczne dzielnice, kamienice z wywieszonym praniem, wąskie uliczki, niesamowite krajobrazy – to wyróżnia Portugalię na tle innych europejskich krajów. Warto pamiętać również o niezwykle smacznej kuchni.
  • 2. miejsce: Mozambik – idealne miejsce, żeby zobaczyć inną stronę Afryki. Choć nie jest to popularny kraj, który chętnie odwiedzają turyści, wytrawni podróżnicy będą zachwyceni wizytą w Mozambiku. 2,5 tys. kilometrów wybrzeża pozwoli odnaleźć cichą, piękną plażę. Chociaż Mozambik to nie tylko piękne plaże, a najlepiej przekonać się o tym samemu.
  • 3. miejsce: Kirgistan – niedawno otworzył się na świat, rezygnując z obowiązku wizowego dla 44 europejskich krajów. Kirgistan jest jednym z najbardziej dziewiczych kulturowo państw na świecie. Półkoczowniczy tryb życia mieszkańców na tle jednego z najbardziej niezwykłych krajobrazów na ziemi. To oraz wiele więcej, sprawia, że Kirgistan ma turystom do zaoferowania więcej niż się może wydawać.
  • 4. miejsce: Panama – tej środkowoamerykański kraj słynie przede wszystkich z Kanału Panamskiego, który skraca morską podróż pomiędzy Atlantykiem i Oceanem Spokojnym. Jednak wszyscy ci, którzy zdecydują się odwiedzić Panamę zostaną nagrodzeni rajskimi plażami, bujnym lasem deszczowym oraz niezwykłą stolicą kraju, wybudowaną w kolonialnym stylu.
  • 5. miejsce: Armenia – pomimo swojej dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, pozostaje na uboczu masowej turystki. Może to dobrze? Dzięki temu, wszyscy którzy planują podróż do Armenii mają szansą spokojnie zobaczyć kraj z niezwykłym krajobrazem oraz niezwykle uczynnymi i pomocnymi mieszkańcami. Warto nadmienić, że od stycznia br. Obywatele UE nie potrzebują wiz przy wjeździe do Armenii.
  • 6. miejsce: Rwanda – stara się zerwać ze swoją straszną historią z ludobójstwem w tle. Czym kusi turystów? Przede wszystkim niezwykle atrakcyjnym światem natury z licznymi parkami narodowymi, możliwością zobaczenia goryli górskich, kilometrami pięknych plaż. Poza tym w Ruandzie znajdziemy bardzo dobrej jakości drogi, których nie powstydziłoby się wiele europejskich państw. Warto dodać, że Rwanda jest bezpieczna dla turystów, ulice są czyste, pełne pomocnych ludzi. Może warto przekonać się o tym na własnej skórze i zerwać ze stereotypami?
  • 7. miejsce: Kuba – od kilku lat mówi się o tym, że na Kubie kończy się pewna epoka. I to jest prawda, rok 2013 jest więc idealnym okresem, żeby odwiedzić Kubę i przenieść się 50 lat wstecz. Kuba wygląda jakby świat zatrzymał się w latach 50-tych XX wieku. Choć sama Hawana, stolica państwa nieustannie się zmienia, to nadal pozostaje autentyczna i nie traci swojego charakteru. Epoka Fidela Castro zaczyna przechodzić do historii, może warto zaplanować podróż na Kubę i zobaczyć na własne oczy, coś co może bezpowrotnie przeminąć?
  • 8. miejsce: Ukraina – dzięki rozgrywkom Euro 2012 Ukraina zareklamowała się w turystycznym świecie. Ukraina zaprasza wszystkich turystów do swoich nadmorskich kurortów, które stają się coraz bardziej modne na zachodzie Europy. Oferta turystyczna na Ukrainie jest bardzo zróżnicowana i warto się o tym przekonać.
  • 9. miejsce: Malawi – wydaje się zapomniane i całkowicie pomijane przez turystów. A to duży błąd. Malawi to kraj zamieszkiwany przez niezwykle przyjaznych ludzi, którzy są uznawani za jeden z największych atutów, który przemawia za odwiedzeniem tego kraju. Turyści powinni pamiętać o jez. Malawi, które daje wiele możliwości odpoczynku na jednej z wielu plaż, możliwości wynajęcia kajaków, nurkowania, spacerów podczas których można dostrzec antylopy i zebry. A to wszystko jest dostępne bez głośnego tłumu turystów, doskonale znanego z innych zakątków świata.
  • 10. miejsce: Kanada – jest tak olbrzymia, że nie da jej się zwiedzić podczas jednego, krótkiego pobytu. Właśnie dlatego, podczas podróży do Kanady warto skupić się jej jednym regionie i właśnie w jego obrębie zacząć zwiedzanie. Kanada to przede wszystkim niezwykłe, naprawdę piękne krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Jest to raj dla wędkarzy, narciarzy i miłośników świeżego powietrza. Dodając do tego niezwykłe wielokulturowe i tętniące życiem miasta: Toronto, Vancouver i Montreal, otrzymuje się miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i będzie chciał tam wrócić.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!