« Powrót do artykułu

Portret Polaków. Jak zarządzamy swoimi finansami?

Jeśli czytając tytuł, miałeś przed oczami, drogi czytelniku, dzieła Chełmońskiego czy Gierymskiego, to śpieszę skorygować to nieporozumienie. W tym felietonie przyjrzę się nie obrazom, lecz pewnym cechom Polaków, które charakteryzują nasze decyzje w ekonomii oraz finansach osobistych. I porównam je z cechami innych narodów.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Gdzie jesteśmy na tle świata? W środku stawki jeśli chodzi o cierpliwość i niechęć do podejmowania ryzyka

statystyki

Komentarze (5)

 • Józef(2020-10-11 12:05) Zgłoś naruszenie 50

  Jak to jak?mam dziś wisielczy humor, więc i koment taki: patrzę, ooo mam pobory!!!zaszaleję! ale najpierw oglądam przez szkło powiększające! Wydatki typu czynsz, media, rachunki, paliwo..może ratę kredytu spłacę.. Budzę się w koszmarze: jedynie nędzna suma moich poborów realna. No i po zarządzaniu własnymi finansami!

  Odpowiedz
 • ?(2020-10-11 16:38) Zgłoś naruszenie 21

  Mam jedno pytanie czy o najkorzystniejszych opcjach wydawania cudzych pieniędzy wiedzą nasi rządzący? Bo w Wtykanie do dziś się nie nauczyli - vide ostatnia afera z finansowaniem ubogich przez wiernych- dzielni rządzący w Watykanie grają na giełdach i kupują drogie nieruchomości w Londynie. Watykan ma długi. Rządzą całkiem jak nasi w RP - jak myślicie kto zapłaci długi naszego rządu???

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Prawda (2020-10-21 22:22) Zgłoś naruszenie 00

  Bolku, lepiej policz o ile wzrosły koszty utrzymania + multum nowych podatków i opłat. Conajmniej od 50 do nawet do 100% w przypadku niektórych produktów i opłat. A te 500+ to dziś już są warte tyle, co za Tuska 150 zł.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!