« Powrót do artykułu

Portret dłużnika polskiego. Pomianowski: Homo oeconomicus nie istnieje [WYWIAD]

Samo poniesienie konsekwencji własnych czynów to za mało. Kara nie zmieni człowieka, jeśli nie będzie towarzyszyła jej nauka - mówi Roman Pomianowski, członek zespołu ds. alimentów przy rzeczniku praw obywatelskich, psycholog, inicjator Programu Wsparcia Zadłużonych, współtwórca Wspólnoty Dłużników Anonimowych.

okładka Magazyn 14 lutego 2020

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

okładka Magazyn 14 lutego 2020

statystyki

Komentarze (5)

 • Tesciowa(2020-02-16 14:33) Zgłoś naruszenie 111

  Kiedy mamuski zaczna odpowiadac za swoje czyny? To wlasnie one zniszczyly tych facetow i to w swietle prawa.

  Odpowiedz
 • ach(2020-02-16 15:24) Zgłoś naruszenie 53

  Rację ma p. R. Pomianowski. Od tego są rodzice, szkoła. Po 1989 r. zaczęto wmawiać ludziom prawdy wiary a nie wiedzy. Dawanie pożyczek przez firmy pożyczkowe, bez sprawdzenia komu się daje /co jest nagminne/. Kredyty we frankach to z kolei podłość banków. Minimalna 1200 netto i zarobki w NBP po30- 40 tys.netto. Dla wiernych wolontariat i za byle co kary, dla sutann-owych i politykierów godne pensje i bezkarność prawna. To RP stworzyła taki system prawny a kler go błogosławi. Tak kastrować należ każdego katolickiego urzędnika - tak jak to w Islamie robiono wobec facetów strzegących haremu. Ma rację teściowa, baby też należy kastrować, nie byłoby alimenciarzy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kastrować to mało ...(2020-02-16 12:06) Zgłoś naruszenie 413

  Twarde prawo ale prawo ... nie żadne pobłażanie cwaniakom w spodniach/spódnicy, ale bez względny areszt, a w nim praca aż do spłacenia ostatniej złotówki !! Zero pobłażanie też tym rodzimym "przedsiębiorcom" ukrywających alimenciarzy przed ZUS-em/Komornikiem !! Kary srogie, sięgające setek tysięcy złotych, przepadek dodatkowo majątku za recydywę, a nie śmieszne niskie dwa tysiące. Tylko że nikt nie chce walczyć z tym odpadem człowieczeństwa, które miast zadbać o swoje potomstwo pławi się w ********. Ani państwo bo nic z tego nie ma, a biedą rządzi się o wiele lepiej, ani kościół który przygarnie każdą złotówkę nie wpłaconą na konto dziecka. Fałsz i obłuda w tym wstecznym kraju, wstydem też jest dla każdego porządnego człowieka, gdzie na ****** i krowy znajdują dopłaty, gdzie każdemu sędziemu pracującemu zgodnie z przepisami UE grożą surowe kary, a tym menelom głos z łba nie spadnie za głos oddany na "przewodnią" partyjkę !!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!