« Powrót do artykułu

Czy prawomocnie zakończone sprawy frankowiczów mogą zostać wznowione na podstawie ostatnich orzeczeń TSUE?

Orzeczenie TSUE z 3 października 2019 r. w sprawie Państwa Dziubak (C-260/18) rozbudziło nadzieje wielu frankowiczów na łatwiejsze dochodzenie ich praw w sądach. Co jednak z frankowiczami, którzy przegrali sądową batalię z bankami przed wydaniem przedmiotowego orzeczenia? Czy mają szanse na wznowienie zakończonych prawomocnie postępowań i rozpoznanie na nowo ich spraw?

Franki Szwajcarskie

żródło: ShutterStock

franki szwajcarskie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • veritas(2019-12-15 15:51) Zgłoś naruszenie 182

  Spychanie spraw Kredytyów frankowe, polisolokat na sądy - to dowód że Polska to absurdalny, wrogi własnemu obywatelowi bantustan. Gdzie miedzynarodowe korporacje banksterskie i rodzime kan.lie, bezkarnie nogą okradać naród, blatując liczne urzędy, powołane do kontroli nad rynkiem finansowym, urzędy utrzymywane z naszych pieniędzy. A tzw państwo z całym systemem kontroli, bezpieczeństwa i sprawiedliwości kpi ze zwykłego człowieka, najpierw zezwalając na podobne szalbierstwa a następnie po medialnym nagłośnieniu tych spraw, nakazuje ofiarom tych oszustw, ustami Prezesa, kierować do sądu roszczenia w każdej indywidualnej sprawie, tym samy paraliżując procesowy system sądownictwa. Miast rozwiązać, to w sposób administracyjny jak to uczynił Orban na Węgrzech. Sądy w Warszawie są zamulone roszczeniami o obrzydliwe polisolokaty a umów tych zawarto podobno miliony, do tego dojdą jeszcze setki tysięcy kredytów frankowych. Dlaczego samorządy sędziowskie na ten temat nie mówią,? To już tajemnica poliszynela chyba jest.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Aurelio(2019-12-16 11:34) Zgłoś naruszenie 41

  Ad voc. Klops, Banki bez względu czy sa z Polski czy z Hula Gula, (gdzie to mają zarządy), działają na podstawie licencji udzielonej przez państwo polskie i podlegaja prawu polskiemu! Co do forów interentowych, to zapewne takie same trole banksterskie jako ty, wypisywały wtedy medialne supliki o wolności wyboru kredytu, udając zagniewany naród, w celu wprowadzenia swiadomie złodziejskich mechanizmów ! Zresztą bezwzględu na opinie, banki a raczej ich zarząddzającym czy właścicielom nie wolno oszukiwać, naciągać i okradać kogokolwiek. Bo nie tylko zgodnie z istotą prawa, powinny zwrócić co zagrabiły ale i ponieść konsekwencje prawne, zapsane w kodesksie karnym!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Klops(2019-12-16 10:06) Zgłoś naruszenie 22

  Przecież banki w Polsce nie są polskie.. to co może rząd zrobić? A po drugie frankowicze robią się uprzywilejowana klasa wśród kredytów hipotecznych. Cofnąć się do lat 2006-2010 na wszystkich forach było pozwólcie Polakom decydiwac na kredyty walutowe i na wszystkich forach było o ryzyku kursowym. A teraz nagle oświeceni że można kasę wyciągnąć i mieć mieszkania domy za małe koszta.. wg mnie sądy powinny wszystkie umowy frankowe unieważniać i powinno nastąpić natychmiastowe rozliczenie banku z kredytobiorca i na odwrót. Rozliczenie w złotówkach oczywiście. A nie jak twierdzi spora część frankowiczow że we frankach po dzisiejszym kursie

  Odpowiedz
 • JakoTako(2019-12-22 18:57) Zgłoś naruszenie 10

  Pomimo tego, że się tu coś napisze to i tak nie będzie to widoczne. Szanowna GP, gdzie zakłada komentarzy, po kliknięciu której można byłoby przeczytać wszystkie komentarze?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!