« Powrót do artykułu

Frankowicze z korzystnym orzeczeniem. Sąd zawiesił raty na czas procesu

Jeśli sytuacja finansowa pozwanego banku jest kiepska, lepiej, żeby kredytobiorca w trakcie trwania procesu nie spłacał rat – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Frank szwajcarski

żródło: ShutterStock

Jeśli sytuacja finansowa pozwanego banku jest kiepska, lepiej, żeby kredytobiorca w trakcie trwania procesu nie spłacał rat – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • asas(2019-08-28 20:41) Zgłoś naruszenie 24

  Sądy (PO) chcą wykończyć banki aby te wykończyły firmy ? Chodzi o zwalenie winy na PiS ?

  Odpowiedz
 • Nlig(2019-08-30 11:39) Zgłoś naruszenie 10

  Czy ktoś zna odpowiedzi? 1. Kto w tej sprawie jest profesjonalnym podmiotem, a kto strona słabsza? Czy to nie banki są profesjonalistami i one powinny miec swiadomosc skutkow oraz gruntowna wiedze o ryzyku kredytowym? Czy w tej sytuacji to nie była zbyt ekspansywna polityka kredytowa banków? 2. Jak udzielanie kredytów walutowych wpłynęło na wyniki finansowe banków? Kto czerpał z tego największe korzyści? Czy okres boomu kredytów walutowych nie przyniósł sektorowi bankowemu rekordowych zysków? 3. Jak zwiększony popyt na kredyty i zakup mieszkań wpłynął na sytuację gospodarczą państwa i nastroje? 4. Kto korzystał na wzroście cen nabywanych w większości przez frankowiczów mieszkań?

  Odpowiedz
 • Quesnay(2019-08-28 15:57) Zgłoś naruszenie 00

  Panie S. [RODO], czy to stwierdzenie spod pana klawiszy: "...ani sąd, ani bank nie powinny troszczyć się o portfel frankowicza, gdyż ten sam potrafi się o siebie najlepiej zatroszczyć" ? Czyź to świetnie podsumowanie CAŁEJ AFERY FRANKOWEJ?! Sądy powinny odczepić się od banków, bo i jedne, i drugie nie potrafią zadbać o dobry stan finansów frankowiczów. Jak to mówią Rosjanie, "laissez faire"!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!