« Powrót do artykułu

Nie można dwa razy zmniejszać odszkodowania

Klauzula przewidująca podwójną redukcję kwoty odszkodowania z ubezpieczenia majątkowego – raz do poziomu sumy ubezpieczenia, a potem proporcjonalnie do łącznej wartości przedmiotów ubezpieczenia – jest nieważna – uznał Sąd Najwyższy.

pieniądze

żródło: ShutterStock

SN uznał postanowienia umowne dopuszczające podwójną redukcję sumy ubezpieczenia za niezgodne z przepisami kodeksu cywilnego i nieważne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Jak działa UOKiK(2019-05-30 10:15) Zgłoś naruszenie 20

    Jedna z Firm w OWU ubezpieczenia Warta Dom ma zapiasne (napisze słownie ):" promil "a nie "procent " ale zapisuje to tylko w znaku matematycznym co rózni się jednym małym dodatkowym kółeczkiem na dole indeksu (%) i nie potwierdza tego slownie --jak np pisze się w pozwach do Sądu kwote i walute sporu. Przy kserowaniu OWU kóleczko się często traci i pozostaje procent...! --UOKiK twierdzi że wszystko jest OK gdyż Oni nie muszą interweniować ponieważ sprawa jest jednostkowa.. Czy na-pewno drogi urzędzie ? Czyżby setki tysięcy obywateli nie było robionych w ciu la.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!