« Powrót do artykułu

Pożyczkowe przekręty nadal w modzie

Dostrzegalne są próby omijania przepisów ustawy antylichwiarskiej – alarmuje rzecznik finansowy. Z roku na rok rośnie liczba wniosków o interwencję rzecznika w sprawach związanych z kredytami konsumenckimi. Podczas gdy w 2016 r. wniosków było 1346, w 2017 r. – 1506, to prognoza na 2018 r. przewiduje wpływ na poziomie 1730 wniosków.

kredyty, rachunki, smutek

żródło: ShutterStock

O potrzebie nowelizacji przepisów od lipca 2016 r. mówi też Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Kierowany przez niego resort pracuje od ponad dwóch lat nad nową wersją ustawy antylichwiarskiej. Od kilku miesięcy słyszymy, że ostateczna wersja projektu jest już na ukończeniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Józef (2019-01-01 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Aby wnioskować o pożyczkę przez internet np.wonga potrzebujesz jedynie dowodu osobistego, numeru telefonu oraz rachunku bankowego. Wypełniając prosty wniosek podajesz swoje dane osobiste, wysokość dochodów i zobowiązań oraz numer konta, na który ma zostać przelana pożyczka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!