« Powrót do artykułu

Sąd do upadłego frankowicza: Przegrałeś, choć masz rację

Nadciąga fala upadłych frankowiczów. Od lat borykają się oni z problemami. Wielu z nich, ludzi w, bądź co bądź, dobrej do niedawna sytuacji finansowej, ledwo wiąże koniec z końcem. Coraz więcej osób mówi: „Dość”. Wolą ogłosić upadłość, oddać mieszkanie i zacząć życie od nowa.

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czytelnicy śledzący moje teksty zapewne wiedzą, że nie użalam się nad frankowiczami - pisze Patryk Słowik.

statystyki

Komentarze (15)

 • Kaśka(2018-08-25 22:17) Zgłoś naruszenie 352

  Pozwalacie się dorobiać na przekrętach banksterom zamiast chronić przed oszustwami Polskich konsumętów.To nie tylko przekręt na franka to polisolokaty, amber gold, getback i wiele innych.

  Odpowiedz
 • sara(2018-08-25 11:32) Zgłoś naruszenie 344

  A ,,Noc Balcerowicza" ? Oprocentowanie 730% ... I powrozy na strychach...

  Odpowiedz
 • Zib(2018-08-25 18:52) Zgłoś naruszenie 313

  Banksterzy NWO zdobili zasadzkę na wielu ,nie tylko w Polsce... Banki chciały przejąć w związku ze zmianą kursu wiele nieruchomości pogłębiając rzesze pariasów o kolejny golasów...w kilku krajach knowania te zablokowano ustawami i banki musiały zwrócić kasę...w Polsce establishment ma się dobrze nawet ludowy PIS słabo sprawę załatwia. O Dudzie nie wspomnę, obiecał przed wyborami...dziś udaje , że nic się nie da! Słabe to nasze państwo...slabe

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Darecki Lodz(2018-08-25 11:35) Zgłoś naruszenie 2445

  Ryzyko transakcji w walutach innych niz waluta danego kraju (zlp) jest integralna czescia takiej transakcji. O co ten placz? "Frankowicze" podjeli swiadome ryzyko, zeby na tym zarobic. Mogli wziac pozyczki w zlotowkach, nie plakali by teraz. Podjeli ryzyko, bo uwazali sie za geniuszy finansowych i umoczyli. To jest definicja ryzyka. Kto ryzykuje ...

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • black power (2018-08-26 07:35) Zgłoś naruszenie 140

  Z tekstu mi wynika, że został spaprany pozew. Brak właściwego dowodu. Z drugiej strony - jeśli umowa jest tak skonstruowana, że do wyliczenia odsetek potrzeba (wg sądu) wiadomości specjalnych - to przy ocenie stanu rzeczy powinno sie wziąć pod uwagę inne okoliczności. Zasada (niepisana ;-) sądu - co by tu robić by nie podjąć decyzji wciąż działa.

  Odpowiedz
 • Kuba(2018-08-26 09:23) Zgłoś naruszenie 139

  W Polsce nie ma wymiaru sprawiedliwości!!!! PIS nic nie zrobi, za duży opór kast uprzywilejowanych! PIS pozwoli okradać Polaków, nie będzie robił problemów bankom zachodnim, kraje europejskie się obrażą, kasa im zmaleje! PIS poświęcił zadłużonych Polaków! Okłamał wyborców-frankowiczów. Nic nie zrobił dla emerytów ( emeryt-pasożyt ma dobrze, nie napracował się), niepełnosprawnych. ZYSKALI PIS-owcy=swoi!!!

  Odpowiedz
 • Boogie(2018-08-26 12:08) Zgłoś naruszenie 103

  Zacznijmy od tego, ze dość demagogicznie połączono wątek frankowiczow i upadłości. Jeśli ów gentlemen miał 210 tys kredytu (a ja brałem podobny w 2005) to pi x oko miał rate początkowa poniżej 1500 zł. Myśle, ze po wszystkich rewolucjach kursowych i zmian stop procentowych ta rata doszła lub nieznacznie przekroczyła 2 tys. Zlotowkowe raty są pewnie raptem ze 200 zł niższe, wiec umowmy sie, ze nie mowimy o upadłym frankowiczu a upadłym kredytobiorcy (fakt ze kredyt jest we frankach ma tu drugorzędne znaczenie). Niespłacanych kredytów we frankach jest 1,1%, mniej niż złotówkowych, wiec "zbliżająca się fala" jest dość dużym wyolbrzymieniem. Oczywiście różnica miedzy złotówkowcami a frankowiczami jest - ci drudzy, gdy upadną mogą mieć problem ze dług przekracza wartość nieruchomości, jak w opisanym przypadku. Ale nadal mówimy o ułamkowych częściach procenta wszystkich kredytów, co jest naturalnym zjawiskiem w każdym sektorze bankowym. Konkludując, jeśli Państwo miałoby pomagać, to nie frankowiczom, a tym kredytobiorcom (niezależnie od waluty), ktorzy z przyczyn losowych polegli.

  Odpowiedz
 • aha(2018-08-26 16:50) Zgłoś naruszenie 100

  Oj tak. Teraz wielu przegrywa choć ma rację.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kuba(2018-08-26 11:01) Zgłoś naruszenie 52

  Nie rozumiem ,gralem na giełdzie ,Bioton kilka miliardów akcji i żaden prok sie tym nie martwi.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-08-30 18:37) Zgłoś naruszenie 21

  Nie skarżący, tylko sędzia , do spółki z bankiem - skoro z nim trzyma - powinni powołać biegłego , jeśli zarzucają jakieś nieprawidłowości . Przypomnę , że gdy tzw. sąd broni ubezpieczyciela przed poszkodowanym , to powołuje biegłych bez liku ... Ponadto , tak nawiasem , - wartość towaru (dług , to też towar) , odpowiada cenie rynkowej tego towaru .... Cenie uznanej przez nabywcę - i udokumentowanej na fakturze - a także zalegalizowanej przez łańcuchowego przebierańca przy ustaleniu wysokości wpisu .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!