« Powrót do artykułu

NBP proponuje ważną zmianę w projekcie dotyczącym frankowiczów. Nie dostaniesz kredytu jeśli kwalifikujesz się do wpsarcia

NBP popiera kierunek zmian zaproponowany w prezydenckim projekcie ustawy dotyczącej wsparcia kredytobiorców mających kredyty walutowe. Proponuje jednak kilka zmian, m.in chce zróżnicowania składek dla banków prowadzących programy naprawcze - wynika z opinii do projektu.

frank szwajcarski

żródło: ShutterStock

NBP uważa, że limity dochodu kwalifikujące do wsparcia mogą być traktowane przez banki jako minimalne kryteria do przyznania kredytu mieszkaniowego.

statystyki

Komentarze (2)

  • Marek Rz(2017-09-29 09:26) Zgłoś naruszenie 60

    Co tutaj mamy? NBP twierdzi, że źle zarządzany bank powinien być bardziej chroniony niż inni uczestnicy rynku. Cała gospodarka musi ponieść koszty złego zarządzania w bankach, a źle zarządzane banki mają zdaniem NBP otrzymać nagrodę w postaci zwolnień, których nie doświadczają banki lepiej zarządzane. Niech ktoś mi powie, że ma to cokolwiek wspólnego z gospodarką rynkową, nie mówiąc już o elementarnej uczciwości.

    Odpowiedz
  • ABZ(2017-09-29 10:58) Zgłoś naruszenie 50

    A więc NBP proponuje aby wszyscy złożyli się na banki źle zarządzane. W dobie gospodarki wolnorynkowej to rzeczywiście "rewolucyjna" teza. Narracja NBP wskazuje na czyn jej tak naprawdę zależy. Jak to się ma do przysięgi jaką składa prezes NBP " „Obejmując obowiązki Prezesa Narodowego Banku Polskiego przysięgam uroczyście, że postanowień Konstytucji i innych ustaw będę ściśle przestrzegać oraz że we wszystkich swoich działaniach dążyć będę do rozwoju gospodarczego Ojczyzny i pomyślności obywateli”

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!