Ubezpieczenia

13 grudnia 2016 r.

Zaznaczyła, że powodem wzrostu cen polis OC jest rosnący poziom wartości wypłacanych odszkodowań i świadczeń na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin

PIU: Nie można wykluczyć dalszych podwyżek OC13 grudnia 2016 r.

Po III kwartale br. strata ubezpieczycieli w ubezpieczeniach komunikacyjnych OC/AC sięgnęła 806 mln zł, choć ceny polis rosną od ponad roku. Prezes PIU Jan Grzegorz Prądzyński ocenia, że jeśli brak rentowności się utrzyma, to nie można wykluczyć dalszych podwyżek.

8 grudnia 2016 r.

Patryk Słowik

Słowik: Jakość w pośrednictwie musi kosztować8 grudnia 2016 r.

Pośrednictwo ubezpieczeniowe jest od lat trawione nowotworem zależności. Polega ona na tym, że prowizja pośrednika zależy od tego, czyj produkt wciśnie klientowi. Mówiąc wprost: sprzeda mu nie ten, który jest dla danej osoby najlepszy, lecz ten, za którego skuteczne wypromowanie dostanie najwięcej pieniędzy.

31 października 2016 r.

Gdy kierowca poniesie szkodę w wypadku drogowym spowodowanym przez pieszego, to może wystąpić do sądu z powództwem o odszkodowanie od niego na zasadach ogólnych przewidzianych w art. 415 k.c.

Potrącony na jezdni przechodzień może nie dostać odszkodowania31 października 2016 r.

Miałem wypadek i z powodu odniesionych obrażeń zostałem zabrany do szpitala. Przeszedłem skomplikowaną operację nogi, a później rehabilitację. Za zajęcia z terapeutą musiałem zapłacić. Uważam się więc za poszkodowanego i zamierzam domagać się od kierującego pojazdem przynajmniej zwrotu kosztów leczenia – pisze pan Janusz. – Tymczasem to ode mnie kierowca żąda pieniędzy, twierdząc, że nieoczekiwanie wtargnąłem na jezdnię w miejscu, które nie było oznaczone, i spowodowałem wypadek. Spodziewam się wezwania do sądu – skarży się czytelnik. – Czy to możliwe, że będę płacił – pyta zaniepokojony.

Galerie