Ubezpieczenia

21 lutego 2018 r.

Resort finansów uważa, że „bezpośrednie działania z zakresu ochrony środowiska, w tym związane z ograniczeniem smogu, pozostają poza jego właściwością”.

Pojazdy na gaz z wyższą składką21 lutego 2018 r.

Właściciel auta z instalacją LPG może zapłacić za polisę OC więcej, niż gdyby chciał ubezpieczyć taki sam samochód napędzany benzyną. Wynika tak z odpowiedzi ministra finansów na interpelację poselską Mirosławy Nykiel (PO).

3 lutego 2018 r.

Brak wypłaty większej kwoty zakład ubezpieczeniowy uzasadnia tym, że auto nie zostało naprawione i nie przedstawiono faktur na tę okoliczność

Wypłata z OC sprawcy nie zależy od naprawy uszkodzonego pojazdu3 lutego 2018 r.

Kierowca jednego z moich firmowych aut miał kolizję, ale z nie swojej winy. Policja uznała, że może być świadkiem. Ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w wysokości ok. 8 tys. zł z OC sprawcy. Problem w tym, że rzeczoznawca wycenił szkodę na 13 tys. zł, a sprzedałem auto bez naprawy, bo w firmie liczy się czas i nie mogłem na nią czekać 1–2 miesiące. Czy jest szansa na odzyskanie różnicy, czyli 5 tys. zł? Ubezpieczyciel uważa, że nie ma podstaw do jej wypłaty, bo nie naprawiłem auta i nie przedstawiłem potwierdzających to faktur.

30 listopada 2017 r.

Konsumenci coraz lepiej znają swoje prawa, przez co coraz częściej pozywają przedsiębiorców.

Przezorny biznes nie obejdzie się bez asekuracji30 listopada 2017 r.

60 proc. majątku polskich firm jest objęte różnego rodzaju ubezpieczeniami. Łącznie w 2016 r. ubezpieczone było 460 mld zł obrotu rodzimych przedsiębiorców (co stanowi równowartość jednej czwartej polskiej gospodarki). Statystyki te podała wczoraj Polska Izba Ubezpieczeń, na zlecenie której firma Deloitte przygotowała raport o wpływie branży ubezpieczeniowej na życie Polaków.

Galerie