Lokaty i inwestycje

15 sierpnia 2015 r.

Założyliśmy, że możemy wpłacić na lokatę 5 000 zł. Sprawdziliśmy, który bank pozwoli nam na tej kwocie zarobić najwięcej

Ranking najlepszych lokat bankowych w sierpniu. Sprawdź, gdzie zarobisz najwięcej15 sierpnia 2015 r.

Lokowanie nadwyżek finansowych w banku wciąż się może opłacić. Najlepsze lokaty oprocentowane są na ponad 3% w skali roku. Wakacyjne rozleniwienie na szczęście nie dopadło banków. Oferowane przez nich depozyty wciąż dają szansę na godziwy zysk. Eksperci TotalMoney.pl przeanalizowali i porównali dostępne obecnie oferty i podpowiadają, gdzie warto ulokować oszczędności.

15 lipca 2015 r.

To precedensowe orzeczenie, gdyż wcześniej sądy uznawały za nieważne poszczególne postanowienia, przede wszystkim te dotyczące opłaty likwidacyjnej. W tej sprawie również sąd uznał je za klauzule niedozwolone, ale określił to jako wtórne wobec „oszukańczych” zasad dotyczących samego instrumentu strukturyzowanego.

Przełom w sprawie polisolokat: Oszukańcze umowy nieważne od początku15 lipca 2015 r.

Umowy zakładające utratę znacznej części kapitału w przypadku wcześniejszego ich zerwania są oszukańcze – stwierdził wprost w przełomowym orzeczeniu Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o polisolokaty, czyli produkty łączące instrumenty finansowe z ubezpieczeniem. Przed kilkoma laty zrobiło się o nich głośno, gdy okazało się, że ludzie zrywając je, tracili znaczną część zainwestowanych środków. Pożerały je opłaty likwidacyjne, z których istnienia klienci nierzadko nie zdawali sobie sprawy.

22 czerwca 2015 r.

"Projekt zajmuje się jedynie przyszłymi klientami. Wobec nich Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie będą mogły stosować znacznej części niezgodnych z prawem praktyk"

Łęski: Ustawa ubezpieczeniowa nie pomoże "wkręconym w polisolokaty"22 czerwca 2015 r.

"Projekt zajmuje się jedynie przyszłymi klientami. Wobec nich Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie będą mogły stosować znacznej części niezgodnych z prawem praktyk, dziś tak brutalnie uderzających w konsumentów" - wskazał w rozmowie z PAP Łęski, prezes Stowarzyszenia "Przywiązani do polis", które walczy o interesy klientów firm ubezpieczeniowych, którzy czują się nieuczciwie potraktowani.

15 czerwca 2015 r.

W przypadku opisanym przez czytelnika działaniem powinno być złożenie żądania przedterminowego wykupu przez spółkę obligacji.

Brak odsetek? Wykup obligacje. Nie czekaj biernie, gdy firma nie dotrzymuje zobowiązań 15 czerwca 2015 r.

Dwa lata temu kupiłem w ofercie pierwotnej niezabezpieczone obligacje pewnej spółki. Przez dłuższy czas firma wywiązywała się z obowiązku wypłaty odsetek. Niestety, ostatnio popadła w kłopoty finansowe i przestała regulować zobowiązania wynikające z papierów dłużnych. Komunikaty ze spółki na temat jej sytuacji bieżącej są lakoniczne, a ja nie chcę bezczynnie czekać, aż przedsiębiorstwo zbankrutuje. Co powinienem robić, czy mam możliwość szybkiego działania? Dodam, że obligacje są notowane na rynku Giełdy Papierów Wartościowych Catalyst – pisze pan Albert.

7 maja 2015 r.

Oszczędzanie

Niskie stopy procentowe? To się wszystkim opłaci7 maja 2015 r.

Wśrodowisku niskich, a w niektórych krajach nawet ujemnych stóp procentowych trudno zachęcać do długoterminowego oszczędzania i mówić o takiej potrzebie. Niemniej jest to konieczne, aby zmniejszyć ryzyko systemowe i przyszłe niezadowolenie społeczne. Posiadanie długoterminowych oszczędności jest konieczne zarówno z punktu widzenia każdego obywatela, jak i instytucji finansowych oraz gospodarki.

3 maja 2015 r.

Po analizie dotychczasowego orzecznictwa sądowego w sprawach o zwrot opłat likwidacyjnych pobieranych przez ubezpieczycieli w związku z rozwiązaniem tzw. "polisolokat", można zauważyć, że pojawia się coraz więcej rozstrzygnięć korzystnych dla niezadowolonych klientów.

Polisolokaty: Jak skutecznie dochodzić swoich praw?3 maja 2015 r.

- Jeżeli chodzi o tryb dochodzenia roszczeń o zwrot opłat likwidacyjnych pozew indywidualny wydaje się być korzystniejszy. Wytoczenie pozwu zbiorowego jest oczywiście możliwe, jednak zauważmy, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferowały swoim klientom szereg różnych produktów, a do każdego z nich ustanawiane były inne OWU. Może to utrudnić ujednolicenie roszczeń w ramach grupy występującej z pozwem zbiorowym – uważa Michał Burtny z kancelarii Dauerman.

Galerie