Lokaty i inwestycje

7 lutego 2016 r.

5 zasad osobistego oszczędania

5 zasad osobistego oszczędzania7 lutego 2016 r.

Domowe oszczędności to najtańszy sposób na finansowanie małych i dużych planów. Niezależnie od przeznaczenia odkładanych pieniędzy jest kilka sprawdzonych zasad, które pomagają w konsekwentnym osiąganiu zamierzonych celów.

17 stycznia 2016 r.

By ułatwić wybór odpowiedniej lokaty, eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się depozytom na 5 000 zł, które można założyć na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy, oferowanym przez banki komercyjne.

Ranking lokat terminowych: Gdzie ulokować swoje pieniądze w 2016 roku?17 stycznia 2016 r.

Początek roku to dobry czas na postanowienia noworoczne. Są też tacy, którzy zamiast nich przygotowują bilans otwarcia, czyli plan swojego domowego budżetu. Jeśli wynika z niego, że w domowym budżecie są wolne środki, to lepiej zamiast trzymać je na koncie, powierzyć bankowi, po to by to on je dla nas pomnożył. Co prawda, lokaty nie są teraz wysoko oprocentowane , ale lepiej zyskać 3% rocznie niż nic.

3 listopada 2015 r.

Pozew wniósł klient towarzystwa ubezpieczeniowego. Domagał się zwrotu opłaty likwidacyjnej. Została ona pobrana przez ubezpieczyciela w momencie rozwiązania umowy przez klienta, a podstawę do jej naliczenia stanowiły postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia.

Polisolokaty: Opłata likwidacyjna jest klauzulą abuzywną3 listopada 2015 r.

Pobierając opłatę likwidacyjną przy rezygnacji z polisolokaty, towarzystwo ubezpieczeniowe przerzuca na klienta ogólne koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dlatego zapis umowny na to pozwalający należy uznać za niedozwolone postanowienie. Do takich wniosków doszedł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa.

21 października 2015 r.

Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” podejrzewa członków zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa o oszustwo dotyczące mienia o wielkiej wartości. Skierowało w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Prokuratura sprawdzi twórców polisolokat21 października 2015 r.

Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” podejrzewa członków zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa o oszustwo dotyczące mienia o wielkiej wartości. Skierowało w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

17 października 2015 r.

Depozyty terminowe dla posiadaczy kont osobistych

Depozyty terminowe dla posiadaczy kont osobistych17 października 2015 r.

Rozglądasz się za ciekawą ofertą lokaty terminowej? Eksperci TotalMoney.pl porównali depozyty przeznaczone dla posiadaczy ROR. Pod uwagę wzięto zarówno tych, którzy swoje konto dopiero założyli, jak i tych, którzy posiadają je już od dłuższego czasu. Sprawdź aktualne zestawienie.

Galerie