Karty i konta

14 stycznia 2020 r.

Redukcja obrotu bezgotówkowego już teraz generuje wzrost jednostkowego kosztu obrotu gotówkowego, co zachęca banki do usuwania gotówki z oddziałów

Albo gotówka, albo płatności bezgotówkowe? Ten dylemat jest fałszywy14 stycznia 2020 r.

Zastępowanie gotówki bezgotówkowymi formami płatności to jeden z dominujących trendów w wielu gospodarkach. Zjawisko w ostatnich latach przyspieszyło i ma coraz większy wpływ na świat. Bezgotówkowe rozwiązania kreują miejsca pracy i przyspieszają cyrkulację pieniądza w obrocie gospodarczym, równocześnie wzmacniając jego bezpieczeństwo.

8 lipca 2019 r.

Można próbować oszczędzać na rynku nieruchomości, akcji, złota albo w funduszach inwestycyjnych, ale trzeba pamiętać o tym, że po pierwsze jest tam większe ryzyko, co oznacza, że oszczędności możemy stracić, a po drugie, najczęściej są tam wyższe opłaty bądź prowizje.

Jak ochronić oszczędności przed inflacją?8 lipca 2019 r.

Według GUS średnie oprocentowanie lokaty terminowej dla osób fizycznych w Polsce to dzisiaj 1,6 proc. Średni wzrost cen, czyli inflacja za ostatni rok, to z kolei już 2,6 proc. Co gorsze, według zgodnej opinii większości analityków i ekonomistów, nie jest to krótkotrwały stan tymczasowy. Według najnowszej projekcji inflacyjnej Narodowego Banku Polskiego w 2020 r. inflacja w ciągu roku ma wynosić przeciętnie 2,8 proc., a w 2021 r. – 2,4 proc. W drugiej połowie bieżącego roku ma być średnio na poziomie 2,2 proc. Wygląda więc na to, że poniżej poziomu 2 proc. rocznie wskaźnika wzrostu cen szybko nie zobaczymy.

19 kwietnia 2018 r.

Kluczem do sukcesu w finansach osobistych jest planowanie.

5 korzyści z bankowości mobilnej19 kwietnia 2018 r.

Około 5,6 miliona Polaków aktywnie korzysta z aplikacji mobilnych swoich banków. Entuzjastów tej formy kontaktów wciąż przybywa. Nie ma się czemu dziwić: smartfon towarzyszy nam na każdym kroku i przyzwyczajamy się do załatwiania coraz większej liczby spraw za jego pośrednictwem. Jest więc szybko, łatwo i wygodnie, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Jednak wszystkich zalet bankowości mobilnej jest znacznie więcej.

26 marca 2018 r.

Sąd uznał, że umowa kredytu walutowego nie spełniała wymogów zawartych w art. 69 prawa bankowego.

Dobra passa frankowiczów w sądach trwa26 marca 2018 r.

W zeszłym tygodniu opisaliśmy korzystny dla frankowiczów prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu (sygn. akt I ACa 1781/17). Teraz okazuje się, że także Sąd Apelacyjny w Białymstoku postanowił przyznać rację kredytobiorcy, który był w sporze z bankiem.

Galerie