W tym tygodniu ceny wszystkich paliw tradycyjnych na stacjach gwałtownie poleciały w dół – wskazali analitycy e-petrol. Dodali, że nie ma dziś województwa, w którym średnie ceny benzyn i diesla przekraczałyby 5 zł.

Według analityków nabierająca rozpędu pandemia koronawirusa po raz kolejny tnie ceny paliw na stacjach. Ubiegłotygodniowa skala obniżek (o ponad 20 groszy) cen benzyny Pb95 i oleju nie była dotychczas notowana, tymczasem jak wynika z najnowszego badania stacji również „w tym tygodniu ceny wszystkich paliw tradycyjnych gwałtownie poleciały w dół” - dodali.

Wskazali, że na przestrzeni ostatnich kilku dni oba gatunki benzyn potaniały o 24 oraz 22 grosze i w sprzedaży detalicznej są dziś oferowane po 4,69 i 4,33 zł za litr. Jeszcze bardziej, bo o 25 groszy spadła średnia, ogólnopolska cena oleju napędowego, którego litr kosztuje przeciętnie 4,42 zł.

Według nich, po raz ostatni w takich cenach kierowcy tankowali paliwa tradycyjne w 2017 roku. E petrol podał, że u schyłku marca o 6 groszy obniżyła się także cena autogazu, która wynosi aktualnie 1,99 zł za l, wracając tym samym po ponad 3 miesiącach do poziomu poniżej 2 zł.

Jak wskazał portal, na paliwowej mapie Polski nie ma dziś województw, w których średnie ceny benzyn i diesla przekraczałyby 5 zł.

Regionem z najniższymi cenami Pb95 i Pb98 jest województwo świętokrzyskie, w którym tankuje się je po 4,15 i 4,51 zł za l. Olej napędowy jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim, gdzie ta sama jego ilość kosztuje przeciętnie 4,29 zł, a litr autogazu ze średnią ceną na poziomie 1,88 zł kosztuje na Opolszczyźnie i Śląsku – czytamy.

W tym tygodniu najwyższą, średnią cenę Pb95 e-petrol.pl odnotował w województwach podkarpackim, kujawsko - pomorskim i zachodniopomorskim, gdzie wynosi ona 4,48 zł za l. W ostatnim z tych województw najwięcej płaci się również za tankowanie autogazu: 2,07 zł/l, a we wspomnianym również kujawsko-pomorskim także za zakup Pb98 i oleju napędowego: 4,87 i 4,56 zł za litr – podał e-petrol.