NBP proponuje ważną zmianę w projekcie dotyczącym frankowiczów. Nie dostaniesz kredytu jeśli kwalifikujesz się do wpsarcia

29.09.2017, 07:37; Aktualizacja: 29.09.2017, 08:41
NBP uważa, że limity dochodu kwalifikujące do wsparcia mogą być traktowane przez banki jako minimalne kryteria do przyznania kredytu mieszkaniowego.

NBP uważa, że limity dochodu kwalifikujące do wsparcia mogą być traktowane przez banki jako minimalne kryteria do przyznania kredytu mieszkaniowego.źródło: ShutterStock

NBP popiera kierunek zmian zaproponowany w prezydenckim projekcie ustawy dotyczącej wsparcia kredytobiorców mających kredyty walutowe. Proponuje jednak kilka zmian, m.in chce zróżnicowania składek dla banków prowadzących programy naprawcze - wynika z opinii do projektu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • ABZ(2017-09-29 10:58) Zgłoś naruszenie 50

    A więc NBP proponuje aby wszyscy złożyli się na banki źle zarządzane. W dobie gospodarki wolnorynkowej to rzeczywiście "rewolucyjna" teza. Narracja NBP wskazuje na czyn jej tak naprawdę zależy. Jak to się ma do przysięgi jaką składa prezes NBP " „Obejmując obowiązki Prezesa Narodowego Banku Polskiego przysięgam uroczyście, że postanowień Konstytucji i innych ustaw będę ściśle przestrzegać oraz że we wszystkich swoich działaniach dążyć będę do rozwoju gospodarczego Ojczyzny i pomyślności obywateli”

    Odpowiedz
  • Marek Rz(2017-09-29 09:26) Zgłoś naruszenie 60

    Co tutaj mamy? NBP twierdzi, że źle zarządzany bank powinien być bardziej chroniony niż inni uczestnicy rynku. Cała gospodarka musi ponieść koszty złego zarządzania w bankach, a źle zarządzane banki mają zdaniem NBP otrzymać nagrodę w postaci zwolnień, których nie doświadczają banki lepiej zarządzane. Niech ktoś mi powie, że ma to cokolwiek wspólnego z gospodarką rynkową, nie mówiąc już o elementarnej uczciwości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane