O ile zdrożeją bilety lotnicze do najpopularniejszych miejsc z Polski w okresie świątecznym

Na bazie statystyk przygotowanych przez internetową porównywarkę turystyczną KAYAK sprawdziliśmy, jak różnić się będą ceny biletów lotniczych z Polski do najpopularniejszych miejsc w listopadzie i grudniu. Dla porównania pod uwagę wzięto przeloty w dniach od 15 do 30 listopada oraz od 15 do 31 grudnia, obejmujące okres świąt Bożego Narodzenia.

Hanoi

żródło: GazetaPrawna.pl

Z przelotów pomiędzy Polską a stolicą Wietnamu korzystają zarówno turyści, jak i członkowie społeczności wietnamskiej zamieszkującej w Polsce. Niestety, odkąd narodowy przewoźnik zrezygnował z bezpośrednich lotów z Warszawy do Hanoi, podróże w tym kierunku stały się nie tylko dłuższe, ale i droższe. Dodatkowo listopad i grudzień to okres wyjątkowo wysokich cen na tej trasie. Średnia cena za bilet w obie strony w listopadzie wyniosła ponad 5000 złotych! W tej sytuacji małym pocieszeniem jest fakt, że na święta bilety nieco staniały – różnica wynosi niecałe 5%. Na szczęście po Nowym Roku ceny biletów będą już zdecydowanie niższe - obecnie można je zarezerwować już od 3000 złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!