statystyki

Euro 2012: UEFA przyzna specjalną nagrodę kibicom irlandzkim

skomentuj

Unia Piłki Nożnej (UEFA) zdecydowała się przyznać kibicom reprezentacji Irlandii specjalną nagrodę za postawę podczas mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie - poinformowała organizacja na sobotnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w Kijowie.

Publikacja: 30 czerwca 2012, 13:16 Aktualizacja: 30 czerwca 2012, 15:19

"Prezydent (UEFA) Michel Platini osobiście uda się do Irlandii i przekaże nagrodę fantastycznym kibicom za ich postawę, pomimo słabych wyników sportowych reprezentacji na Euro 2012" - powiedział sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, ale nie podał szczegółów.

Piłkarze z "Zielonej Wyspy" przegrali wszystkie trzy mecze grupowe turnieju: 1:3 z Chorwacją, 0:4 z Hiszpanią i 0:2 z Włochami. Odpadli z rozgrywek, mając na koncie największą liczbę straconych bramek ze wszystkich uczestników - dziewięć.

Jednak ich sympatycy, nawet przy stanie 0:4 w meczu z mistrzami Europy, wznosili do jego końca chóralne pieśni i żywiołowo reagowali na każde udane zagranie swoich zawodników. Z kolei podczas ostatniego spotkania grupowego z Włochami doping około 20 tysięcy kibiców reprezentacji Eire zupełnie zagłuszył zaledwie sześciotysięczną grupę włoskich "tifosi". W pewnym momencie widzowie w zielonych trykotach zaczęli skandować "Polska, biało-czerwoni", dziękując Polakom za miłe przyjęcie podczas Euro.

O fanach z Irlandii pozytywnie wypowiadali się nie tylko mieszkańcy Poznania, gdzie podopieczni Giovanniego Trapattoniego rozegrali dwa z trzech meczów, lecz także trener Hiszpanów Vicente del Bosque. "Jestem pod wielkim wrażeniem. Fani naszego rywala zachowywali się niesamowicie i dali wspaniały przykład jak należy kibicować" - ocenił szkoleniowiec.


Zapytaj o licencje