statystyki

Euro 2012: Co z ta murawą na Stadionie Narodowym? Portugalczycy przyznają, że nie jest tak źle

skomentuj

Piłkarz reprezentacji Portugalii Joao Moutinho przyznał, że murawa na stadionie w Warszawie jest w lepszym stanie niż się spodziewał. Portugalczycy i Czesi nie mogli tu trenować przed czwartkowym meczem 1/4 finału Euro 2012.

Publikacja: 20 czerwca 2012, 21:40 Aktualizacja: 20 czerwca 2012, 21:47

Stadion Narodowy w Warszawie

źródło: Newspix
autor: Lukasz Trzeszczkowski
Stadion Narodowy w Warszawie

Decyzja UEFA o braku możliwości zajęć w środę na Stadionie Narodowym w Warszawie wynikała z troski o stan murawy, mocno eksploatowanej od początku turnieju (łącznie z ceremonią otwarcia). W tej sytuacji Portugalczycy trenowali w Opalenicy, a Czesi we Wrocławiu.

Podczas wieczornej konferencji prasowej w Warszawie Moutinho - pomocnik występujący na co dzień w FC Porto - przyznał jednak, że nie widzi powodów do obaw o przebieg czwartkowego meczu.

"Byłem już na stadionie. Widziałem, że sytuacja nie jest tak zła jak mówiono. Zresztą w czwartek warunki na boisku będą identyczne dla obu drużyn" - zaznaczył.

Moutinho podkreślił, że jego drużynę czeka ciężka przeprawa z Czechami. Nawet mimo faktu, iż Portugalia uchodzi za faworyta.

"Trzeba to jeszcze udowodnić na boisku. Tam musimy pokazać, że jesteśmy w stanie osiągnąć swój cel. Czesi zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Pokazali, że mają ducha walki i są dobrze zorganizowani. To nie będzie łatwy rywal, na pewno zmotywowany, czujący swoją siłę, gotowy do kontrataku. Trzeba ostro walczyć, żeby udowodnić swoją wyższość" - powiedział.

25-letni pomocnik nie dziwi się, że w przypadku jego reprezentacji dziennikarze najczęściej pytają o Cristiano Ronaldo.

"To normalne, że wiele mówi się o najlepszym zawodniku na świecie. Cristiano jest kompletnym piłkarzem, bardzo szybkim, świetnie grającym prawą i lewą nogą. Ale on jest liderem, który ciężko pracuje na dobry wynik całej reprezentacji. Korzysta ze swojego talentu, żeby pomagać drużynie narodowej. Wszyscy jesteśmy tutaj po to, aby osiągnąć sukces" - podkreślił Moutinho.

Zapytaj o licencje