statystyki

Polacy będą mieć swoją flagę - "sektorówkę" ma meczu z Czechami

skomentuj

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) wyraziła zgodę na pojawienie się na trybunach przed sobotnim meczem Polska - Czechy we Wrocławiu dużej biało-czerwonej flagi, tzw. sektorówki - powiedziała PAP rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

Publikacja: 14 czerwca 2012, 13:07 Aktualizacja: 14 czerwca 2012, 13:14

"Ze stosownym pismem w sprawie ogromnej polskiej flagi wystąpił do PZPN prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, natomiast w środę UEFA przychyliła się do prośby" - powiedziała Olejkowska.

Zgodnie z przepisami UEFA nie może ona przekraczać wielkością sektora, w którym ma się pojawić. Uszyje ją gliwicka firma.

Po raz pierwszy tak duża flaga pojawiła się we wtorek na meczu Polska - Rosja. Rosyjski Związek Piłki Nożnej zgłosił do UEFA prośbę o pozwolenie wniesienia na stadion i wykorzystania przed rozpoczęciem spotkania ze współgospodarzami mistrzostw ogromnej "sektorówki". Rosjanie przedstawili wymagane atesty dotyczące bezpieczeństwa, w tym atest przeciwpożarowy, a komórka UEFA odpowiedzialna za bezpieczeństwo na stadionach wyraziła zgodę na wykorzystanie flagi przedstawiającej rycerza w zbroi z mieczem w ręku i opatrzonej ogromnym napisem "This is Russia".

Rosyjscy kibice rozwinęli ją w trakcie odgrywania hymnów.

Zapytaj o licencje