statystyki

Tusk typuje wynik meczu Polska-Czechy: 2:0

skomentuj

2:0 - taki wynik sobotniego meczu Polska-Czechy typuje premier Donald Tusk. Według szefa rządu polska reprezentacja, jeśli zagra w sobotę tak jak w drugiej połowie wtorkowego meczu z Rosją, może zostać mistrzem Europy.

Publikacja: 13 czerwca 2012, 14:11 Aktualizacja: 13 czerwca 2012, 14:18

"Jeśli Polska zagra tak, jak w drugiej połowie z Rosją, to może zostać mistrzem Europy. Mówię o tym z pełnym przekonaniem. Jeśli zagra tak, jak w drugiej połowie z Grecją, to nie wyjdzie z grupy" - ocenił szef rządu Tusk w środę w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Poproszony o wytypowanie wyniku meczu Polska-Czechy Tusk odpowiedział: 2:0. "Mówię poważnie, z tym 4:0 trochę żartowałem, a teraz mówię poważnie" - dodał. We wtorek premier pytany o typy na wtorkowy mecz Polska-Rosja odpowiedział, że wyniku nie odważy się typować, ale "coś mu zadrgało w sercu i w głowie, że Polska wygra i to wysoko - 4:0".

Dziennikarze prosili też Tuska o komentarz do informacji o tym, że w sobotnim meczu Polska-Czechy - z powodu kontuzji - może nie zagrać czeski bramkarz Petr Cech.

"Nikomu nie życzę kontuzji, często drużyna, na którą spadają jakieś plagi, kontuzje, wykluczenia, tak się mobilizuje, że jest jeszcze groźniejsza" - zaznaczył premier.

"Spójrzmy chociaż, jak bronił zmiennik Wojtka Szczęsnego - Przemek Tytoń - na pewno nie żałowaliśmy, że stał w bramce i z Grecją, i wczoraj z Rosją" - dodał. Tytoń zastąpił Szczęsnego w meczu Polska-Grecja, po tym jak polski bramkarz dostał czerwoną kartkę. Później podczas tego meczu Tytoń obronił rzut karny.

Szef rządu dopytywany, kto powinien stanąć w polskiej bramce w sobotę, odpowiedział jedynie: "dałem słowo honoru Franciszkowi Smudzie, że nie będę wychodził przed szereg".

Zapytaj o licencje