statystyki

Euro 2012: Tusk odwiedził naszą kadrę

skomentuj

Premier Donald Tusk odwiedził w środę rano polską reprezentację w bazie kadry w warszawskim hotelu Hyatt - poinformowała PAP Kancelaria Premiera.

Publikacja: 6 czerwca 2012, 10:28 Aktualizacja: 6 czerwca 2012, 11:26

Tusk po spotkaniu z polską reprezentacją w piłce nożnej powiedział, że jest zbudowany jednością panującą w naszej drużynie. "Muszę powiedzieć, że takiego pozytywnego, fajnego napięcia w dobrym tego słowa znaczeniu, dawno nie widziałem" - podkreślił.

"Deklaracje, że to jest jedna drużyna na serio są prawdziwe. Jestem zbudowany" - powiedział Tusk po spotkaniu dziennikarzom. "Atmosfera w drużynie jest taka, że aż by się chciało dłużej z nimi być, żeby tego optymizmu i takiej energii nabrać" - dodał.

Donald Tusk zaznaczył, że podczas spotkania trener Franciszek Smuda "wzruszony i z uśmiechem powiedział, że najtrudniejszy czas jest za polską reprezentacją".

"Ta atmosfera w środku jest bardzo podobna do tej na zewnątrz. To znaczy wszyscy uwierzyli w to, że Polacy mogą wygrywać i to nie będzie jakaś szczególna sensacja, jeśli zaczniemy naprawdę dyktować warunki naszym przeciwnikom na boisku" - mówił premier.

Podkreślił, że podczas spotkania z zawodników emanowało "poczucie nieprzesadnej pewności siebie". "Bo napięcie też się daje wyczuć oczywiście, ale dobrej, mocnej, pozytywnej energii" - dodał.

Zapytaj o licencje