statystyki

Boni rozmawiał z wojewodami: Miasta przygotowane do Euro 2012

skomentuj

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni wziął w poniedziałek udział w wideokonferencji z wojewodami nt. przygotowania miast do Euro 2012. Z informacji wojewodów wynika, że nie należy się spodziewać większych zagrożeń czy komplikacji.

Publikacja: 4 czerwca 2012, 18:10 Aktualizacja: 4 czerwca 2012, 18:17

Michał Boni

źródło: Newspix
autor: DAMIAN BURZYKOWSKI
Michał Boni

Jak poinformowało PAP ministerstwo, wszyscy wojewodowie przekazali Boniemu oraz wiceszefowi MAC Włodzimierzowi Karpińskiemu sprawozdania ze stanu przygotowań miast wojewódzkich do turnieju Euro 2012.

Według resortu administracji i cyfryzacji "służby miejskie, pogotowie ratunkowe (w tym także szpitale) oraz przejścia graniczne przygotowane są na przyjęcie większej liczby gości z kraju i z zagranicy".

Z przekazanych przez wojewodów informacji wynika, że nie należy się spodziewać większych zagrożeń czy komplikacji. Szczególną uwagę zwrócono na skuteczny przepływ informacji między wszystkimi podmiotami, zaangażowanymi w Euro 2012.

Wojewodowie zastanawiali się m.in. nad tym w jaki sposób zwiększyć przepustowość na autostradzie A4, gdzie czas oczekiwania na "bramkach" wynosi kilkadziesiąt minut. Poruszyli także kwestię umożliwienia bezproblemowego przejazdu służbom ratowniczym, aby nie powtórzyła się sytuacja z 1 czerwca, kiedy załoga karetki wioząca rannych wyłamała szlaban.

W komunikacie podano, że Boni zwrócił się do wojewodów, aby jako gospodarze województw zrobili wszystko, aby Euro 2012 zarówno dla gości, jak i mieszkańców, było czasem radości, spokoju i dobrej, bezpiecznej zabawy.

Zapytaj o licencje