statystyki

Największa strefa kibica uzyskała pozytywne opinie służb

skomentuj

Strefa kibica przygotowywana na Euro 2012 na pl. Defilad w Warszawie uzyskała pozytywną opinię od wszystkich służb - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ratusz wydał też zgodę na organizację imprezy masowej w strefie.

Publikacja: 4 czerwca 2012, 11:10 Aktualizacja: 4 czerwca 2012, 12:48

Warszawska Strefa Kibica

źródło: Materiały Prasowe
autor: Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawska Strefa Kibica

Strefę, przygotowywaną przez prywatną firmę na zlecenie ratusza, opiniowały policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i inspekcja sanitarna.

Rzecznik ratusza ds. projektu Euro 2012 Marta Brzegowa powiedziała PAP, że biuro bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu miasta wydało w poniedziałek zgodę na organizację imprezy masowej w strefie. Dokument dotyczy okresu między 7 czerwca a 2 lipca.

"O bezpieczeństwo będzie dbało ponad tysiąc ochroniarzy. Takie są wymogi na liczbę osób, która się tu się będzie gromadzić. Zamontowano również system monitoringu, 44 kamery wizyjne" - powiedziała prezydent Warszawy na konferencji prasowej, która w poniedziałek przed południem odbyła się na pl. Defilad. Władze stolicy zakładają, że strefa pomieści 100 tys. kibiców. Wstęp będzie bezpłatny. Obsługą gości w całym mieście ma zająć się 900 wolontariuszy, a ok. 200 w strefie kibica.

Obecnie, jak powiedziała Gronkiewicz-Waltz, prace w strefie są na ukończeniu. W poniedziałek i wtorek będą jeszcze montowane obiekty należące do sponsorów czy znakowane miejsca na parkingach.

Oficjalne otwarcie strefy zaplanowano na czwartek na godz. 17, dzień przed meczem otwarcia Euro 2012. W czwartek strefa będzie otwarta do godz. 1 w nocy. Tego dnia zaplanowano cztery godziny koncertów oraz cztery godziny muzyki granej przez DJ. Na scenie mają wystąpić: Sylwia Grzeszczak, Ray Wilson z koncertem z serii Genesis Classic, grupa 10 tenorów z Australii w towarzystwie Ani Wyszkoni i Haliny Mlynkovej oraz Taio Cruz.

Podczas turnieju, między 8 a 30 czerwca, strefa będzie otwarta w dni spotkań piłkarskich od godz. 12 do 1 w nocy, a w dni niemeczowe - do godz. 23. Natomiast 1 lipca, kiedy w Kijowie ma się odbyć finał mistrzostw Europy w piłce nożnej, strefa kibica w Warszawie ma działać do godz. 4 rano.

Koncerty w strefie zaplanowano na każdy dzień turnieju. Na scenie na pl. Defilad wystąpić ma też teatr Roma.

Jak powiedziała Gronkiewicz-Waltz, w strefie mają być osoby zagrzewające publiczność do zabawy. Będą konkursy i quizy z nagrodami. Posiłki będzie można zjeść w 82 punktach i dwóch halach; będą to nie tylko produkty serwowane przez sponsorów turnieju, lecz także polska kuchnia regionalna.

Sponsorzy turnieju w strefie kibica przygotowali m.in. turniej piłkarski dla młodzieży, spotkania z gwiazdami piłki nożnej, naukę tańca i kino letnie. W strefie ma działać też przedszkole. Między strefą kibica a Stadionem Narodowym w dni meczowe ma kursować linia autobusowa.

Zapytaj o licencje