statystyki

Dwie aplikacje dla kibiców Euro 2012. Pomogą znależć pomoc medyczną, nocleg, spotkać rodaków

skomentuj

Jak dojechać na mecze Euro 2012, gdzie się zatrzymać czy szukać pomocy medycznej, a także gdzie spotkać rodaków i jak zaplanować wspólną zabawę - dowiedzą się kibice piłkarscy korzystając z aplikacji mobilnych: Polish Guide i Check-in Poland.

Publikacja: 1 czerwca 2012, 16:04 Aktualizacja: 1 czerwca 2012, 17:10

Minister sportu Joanna Mucha podkreśliła na piątkowej konferencji prasowej, że aplikacje stanowią kontynuację kampanii promujących mistrzostwa .

źródło: Newspix
autor: Aleksander Majdanski
Minister sportu Joanna Mucha podkreśliła na piątkowej konferencji prasowej, że aplikacje stanowią kontynuację kampanii promujących mistrzostwa .

Treści powiązane:

Minister sportu Joanna Mucha podkreśliła na piątkowej konferencji prasowej, że aplikacje stanowią kontynuację kampanii promujących mistrzostwa w piłce nożnej, odbywających się pod hasłami: "Feel Like at Home", "Wszyscy jesteśmy gospodarzami", "Feel Invited".

"Naszym celem jest sprawienie, by wszyscy kibice poczuli się jak u siebie, by poczuli się komfortowo i zaopiekowani. Polish Guide będzie prowadził za rękę każdego kibica w Polsce i zapewni mu wszystkie potrzebne informacje, a za pośrednictwem Polish Pass umożliwi (...) zakup wszystkich usług, które są mu potrzebne" - mówiła Mucha. "Jestem przekonana, że każdy kibic, który do nas przyjedzie, będzie miał obraz Polski jako kraju bardzo otwartego, bardzo gościnnego, ale również - co dla nas niezwykle istotne - kraju nowoczesnego" - zaznaczyła.

"Najważniejszą rzeczą, która daje kibicom poczucie bezpieczeństwa, jest informacja. Kibic potrzebuje wiedzieć, gdzie jest stadion, gdzie jest najbardziej komfortowy transport - tego rodzaju informacje są na naszym produkcie Polish Guide 2012 od grudnia. A teraz wszyscy przyjeżdżają ze swoimi smartfonami" - przekonywał prezes PL2012 Marcin Herra.

Aplikacja Polish Guide, przygotowana przy współpracy spółki PL2012 i miast, w których będą odbywać się mecze, stanowi liczący 500 stron przewodnik dla kibiców i jest bezpłatnie dostępna w siedmiu językach. Mogą z niej korzystać użytkownicy tabletów, smartfonów i telefonów komórkowych, które mają dostęp do internetu.

Kibice będą mieli dzięki niej dostęp do map, możliwość wytyczenia sobie najkrótszej trasy do szukanych miejsc, zaplanowania swojej podróży dzięki zakładce My Trip oraz skorzystania z porad: co zobaczyć, co będzie się działo w strefach kibica i kiedy, znalezienia noclegu i pomocy lekarskiej, a także różnego rodzaju grafik i zdjęć pokazujących miasta-gospodarzy mistrzostw oraz Kraków.

Polish Giude 2012 umożliwia także obejrzenie miejsc, w których zatrzymują się piłkarze, oraz otrzymanie informacji, kiedy odbywają się treningi ulubionych drużyn, skorzystanie ze słownika, numerów alarmowych, a także szybkie przeliczenie walut podczas robienia zakupów.

Jak podkreślają autorzy aplikacji, użytkownicy będą mogli skorzystać z licznych hotspotów (otwartych punktów dostępu do internetu), których lokalizację można znaleźć dzięki Polish Guide 2012.

Poręcznym narzędziem dla kibiców ma być także Polish Pass - zawierający potwierdzenie rezerwacji noclegu, bilet lotniczy, ubezpieczenie zdrowotne, bilety na przejazdy - do wyboru - pomiędzy miastami-gospodarzami lub w całym kraju. Można go kupić przez internet - za pomocą portali dystrybucyjnych lub stronę Polish Guide. Kibic nie musi kupować całego pakietu - może dowolnie modyfikować jego zawartość.

Zagraniczni kibice będą mogli znaleźć i spotkać swoich rodaków

Z kolei MSZ przygotowało interaktywną aplikację społecznościową Check-in Poland, dzięki której zagraniczni kibice będą mogli znaleźć i spotkać swoich rodaków oraz porozumiewać się z nimi za pomocą facebooka. Logując się użytkownik zaznacza swoją narodowość, a aplikacja pokaże, z którego miejsca zalogowali się jego rodacy lub gdzie planują spotkanie.

"Bardzo ważną potrzebą kibiców jest potrzeba bycia razem, możliwość odnalezienia się w tym gąszczu przyjeżdżających do Polski osób" - podkreśliła prezentująca aplikację Paulina Kapuścińska z MSZ.

Wszyscy kibice korzystający z Check-in Poland będą mogli umieszczać - w dwóch opcjach językowych: polskiej i angielskiej - informacje o miejscach, które polecają rodakom. Aplikacja umożliwi też - zarówno kibicom, jak i MSZ-owi - wysyłanie informacji, a także skorzystanie z funkcji SOS zawierającej numery alarmowe oraz wyszukiwanie adresów ambasad.

Zapytaj o licencje