statystyki

Groźba strajku stewardów na otwarciu Euro 2012. Dostali połowę obiecanych pieniędzy

skomentuj

Stewardzi, którzy podczas Euro 2012 mają pracować na Stadionie Narodowym w Warszawie są oburzeni i grożą strajkiem. Za pracę dostaną mniej niż wcześniej im mówiono - donosi "Dziennik Polski".

Publikacja: 1 czerwca 2012, 02:02 Aktualizacja: 1 czerwca 2012, 08:25

Euro 2012

źródło: ShutterStock
Euro 2012

"Mieliśmy zarabiać 15 złotych za godzinę, a teraz proponuje się nam 10. Słyszymy, że UEFA płaci za godzinę 10 euro. Co się dzieje z resztą pieniędzy?" - pytają stewardzi.

Niektórzy nawołują, aby solidarnie nie przyjść na mecz otwarcia Euro 2012. Pojawiła się też propozycja strajku włoskiego, czyli bardzo drobiazgowego sprawdzania kibiców, co mogłoby spowodować, że niektórzy nie zdążą wejść na stadion na początek ceremonii otwarcia czy meczu.

Co będzie, jak stewardzi zastrajkują? "Mielibyśmy problem. Musielibyśmy szukać innych. Szansę dostaliby ci, którzy przeszli szkolenie, a nie otrzymali oferty pracy" - mówi Dariusz Janas, rzecznik firmy Ekotrade, która podpisuje umowy o pracę ze stewardami.

"My podpisaliśmy umowę z Narodowym Centrum Sportu na wypłatę stewardom nie mniej niż 10 zł. Przy rentowności wynoszącej około 20 procent zarabiamy na tym niewiele. Nie wiemy, skąd wzięła się kwota 10 euro od UEFA" - wyjaśnia Dariusz Janas.

Zapytaj o licencje