statystyki

Anglicy nie chcą jechać na Euro 2012 do Doniecka

skomentuj

Tylko dwa tysiące biletów wykupili kibice z Anglii na mecze ich reprezentacji na stadionie Donbas-Arena w Doniecku - oświadczył przedstawiciel angielskiego Stowarzyszenia Kibiców Piłkarskich (FSF) Kevin Miles w rozmowie z portalem klubu Szachtar-Donieck.

Publikacja: 29 maja 2012, 13:50 Aktualizacja: 29 maja 2012, 14:09

Stadion Donbas Arena w Doniecku, Ukraina

źródło: Inne
autor: V&A Dudush, licencja: Creative Commons 3.0
Stadion Donbas Arena w Doniecku, Ukraina

11 czerwca reprezentacja Anglii zmierzy się w Doniecku w rundzie grupowej z Francją, a 19 czerwca zagra z Ukrainą. Na każde z tych spotkań UEFA wydzieliła Anglikom po sześć tysięcy biletów - podkreślił portal.

"Bilety rozprowadzały się niezbyt dobrze. Na mecze przeciwko Francji i Ukrainie FSF sprzedała angielskim kibicom tylko dwa tysiące wejściówek. Pozostała część została zwrócona UEFA, dlatego angielscy kibice mogą jeszcze kupować bilety bezpośrednio przez UEFA" - oświadczył Miles.

Wysokie koszty zakwaterowania i kłopoty z transportem

Jeszcze w marcu angielska prasa pisała, że powodem małego zainteresowania Anglików grupowymi meczami ich reprezentacji są wysokie koszty zakwaterowania na Ukrainie oraz kłopoty z transportem.

"Nawet fani, którzy zazwyczaj podążają za reprezentacją nie wykazali zbytniego zainteresowania. Kłopoty z dotarciem na Ukrainę i przemieszczaniem pomiędzy stadionami, duże koszty zakwaterowania oraz sytuacja ekonomiczna - to wszystko wpłynęło na sprzedaż biletów. Problem był szczególnie z pierwszym meczem z Francją. Ze Szwecją było już lepiej, bo spotkanie rozegrane zostanie w piątek" - mówił wówczas Miles gazecie "Daily Star".

Anglicy w fazie grupowej Euro 2012 zagrają w grupie D. 11 czerwca zmierzą się z Francją w Doniecku, 15 czerwca ze Szwecją w Kijowie, zaś cztery dni później - ponownie w Doniecku - z Ukrainą. Ich bazą pobytową będzie Kraków. Zamieszkają w Hotelu Starym nieopodal Rynku Głównego, a trenować będą na stadionie Hutnika w Nowej Hucie.

Według portalu bloking.com najtańsze zakwaterowanie w Doniecku w dniach 11-12 czerwca oferuje jeden z miejscowych hosteli. Można w nim przenocować za jedyne 220 hrywien (ok. 93 zł.), jednak portal podaje, że pozostało tylko jedno wolne miejsce.

Po kilka wolnych miejsc oferują niewielkie hotele w miejscowościach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Doniecka - w Makijiwce i Jenakijewym, gdzie za jedną noc właściciele żądają od 2 do 2,7 tysiąca hrywien (odpowiednio 854-1152 zł.).

Najdroższa oferta za noc z 11 na 12 czerwca to położony w okolicach centrum Doniecka apartament z jedną sypialnią, który można wynająć za 20 tysięcy hrywien (ponad 8,5 tys. zł.).

Na polu kempingowym tuż u granic Doniecka można wynająć dwuosobową sypialnię w pawilonie namiotowym za 180 zł za dobę. Miejsce na polu namiotowym, na którym można rozbić własny namiot, kosztuje równowartość 21,44 zł.

Zapytaj o licencje