statystyki

Tusk o kadrze na Euro 2012: Jestem umiarkowanym optymistą

skomentuj

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że jest umiarkowanym optymistą, jeśli chodzi o szanse polskiej kadry na Euro 2012. Szef rządu - jak mówił - wierzy, że podczas mistrzostw spełni się optymistyczny scenariusz dla Polski.

Publikacja: 28 maja 2012, 12:19 Aktualizacja: 28 maja 2012, 14:42

Premier podkreślał podczas poniedziałkowego briefingu prasowego, że jest bardzo ważne, "abyśmy wszyscy dali wsparcie naszemu trenerowi i drużynie, nie tylko wtedy, kiedy się wygrywa, bo wtedy wsparcia nikt nie potrzebuje".

"Walczy się do końca, trzeba będzie wspierać trenera i kadrę także wtedy, kiedy coś nie będzie wychodziło" - mówił premier. Jak zaznaczył, jest "umiarkowanym, ale optymistą".

"Naprawdę uważam, jak patrzę na klasę zawodników i doświadczenie Franciszka Smudy, że każdy scenariusz jest możliwy; wierzę, że spełni się ten optymistyczny" - powiedział.

Tusk ocenił, że mamy w tej chwili bardzo dobrą reprezentację, "ale to nie jest tak, że mamy kolejnych kilkunastu zmienników". Jak mówił premier, widać to po problemach z obsadzeniem niektórych pozycji, np. lewej obrony, gdzie - zaznaczył - "wybór był ograniczony do dwóch zawodników i też nie do końca przygotowanych na te mistrzostwa".

Premier dodał, że sama selekcja zawodników nie wydaje mu się jakimś szczególnym kłopotem, inaczej - ocenił - jest z ustawieniami taktycznymi. "Ale ja wierzę też trochę w ten nos Franciszka Smudy, każdy, kto się zna na piłce w Polsce wie, że on czasami potrafił wyprowadzać swoje drużyny z bardzo trudnych sytuacji" - powiedział.

Zapytaj o licencje