statystyki

Euro 2012: ukraińska świnia następcą ośmiornicy Paula

skomentuj

Znana z bezbłędnego typowania wyników meczów piłkarskiego mundialu w RPA ośmiornica Paul ma następcę podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Rezultaty spotkań będzie przewidywać w Kijowie... świnia.

Publikacja: 18 maja 2012, 14:10 Aktualizacja: 18 maja 2012, 14:17

"To wyjątkowa, obdarzona zdolnościami nadprzyrodzonymi, prawdziwa ukraińska świnia, która zgłębiła tajemnice futbolu. Codziennie w strefie kibica o godz. 16 będzie typowała wyniki spotkań, które odbędą się tego dnia" - napisano w oświadczeniu.

Władze Kijowa liczą, że ich pomysł dostarczy równie dużo radości kibicom co słynna ośmiornica Paul z akwarium w Oberhausen, która dwa lata temu poprawnie wskazała rezultaty ośmiu meczów - siedem wygranych reprezentacji Niemiec oraz triumf Hiszpanii w finale. Głowonóg typował, wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników (z flagami państw). Karmienie Paula przed meczami o medale było transmitowane na żywo do wielu krajów. Na podobnych zasadach ma przebiegać prognozowanie w stolicy Ukrainy.

Wyniki spotkań reprezentacji Portugalii na Euro 2012 ma przewidywać w Porto ośmiornica Paulo, kuzyn Paula.

Zwierzęta, którym przypisywano talent do typowania, były wykorzystywane także przy okazji innych, nie tylko sportowych, wydarzeń. Rezultaty ubiegłorocznych mistrzostw świata w hokeju na lodzie na Słowacji przewidywał dwugłowy żółw o imieniu Magdalena, a laureatów tegorocznych Oscarów wskazywał zezowaty opos Heidi z Niemiec.

Zapytaj o licencje