statystyki

Oto największa Strefa Kibica w Polsce na Euro 2012

skomentuj

Rozpoczęła się budowa warszawskiej Strefy Kibica; na 120 tys. metrów kwadratowych staną telebimy, punkty gastronomiczne i medyczne - poinformował w czwartek wydział prasowy warszawskiego urzędu miasta.

Publikacja: 17 maja 2012, 16:12 Aktualizacja: 17 maja 2012, 16:40

Warszawska Strefa Kibica

źródło: Materiały Prasowe
autor: Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawska Strefa Kibica

Będzie to największe w Polsce miejsce zabawy fanów piłki nożnej. W strefie znajdą się centralna scena oraz 6 telebimów do transmisji meczów na żywo i licznych retransmisji.

Na 7 tys. m kw powstanie ok. 80 punktów gastronomicznych, tymczasowy lokal Mc Donald's i bary piwne. Przewidziano cztery stałe punkty medyczne, pierwszej pomocy w razie potrzeby będzie też udzielać 40 profesjonalnych patroli.

Na potrzeby sanitarne przewidziano ok. 600 kabin i umywalni rozmieszczonych na terenie całej Strefy.

Będą również punkty informacji o Strefie oraz informacji turystycznej. Będą one dysponowały informacjami o godzinach meczów oraz ofercie rozrywkowej, a także informacjami dotyczącymi Warszawy i atrakcji turystycznych w stolicy. W punktach znajdą się informatory w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Do dyspozycji kibiców będą depozyty na rzeczy osobiste oraz przedmioty, których nie wolno wnosić na teren strefy. Depozyty znajdą się przy czterech wejściach - od ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskich, ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej. Ponadto, będą dostępne bankomaty i punkty wymiany walut, a dla dziennikarzy zostanie przystosowany specjalny podest.

Centrum prasowe, czynne codziennie od godz. 10 do 1 w nocy, zostanie ulokowane na 2. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Do dyspozycji dziennikarzy zostaną przygotowane stanowiska pracy oraz materiały prasowe. Ekrany umieszczone w Centrum Prasowym umożliwią podgląd Strefy Kibica stolicy oraz innych miast-gospodarzy.

W programie są codzienne konferencje prasowe osób odpowiedzialnych za organizację turnieju, rzeczników jednostek miejskich i pozamiejskich oraz gości.

Zapytaj o licencje