statystyki

Piosenka "Koko Euro spoko" oficjalnym przebojem polskiej reprezentacji na Euro 2012

skomentuj

Utwór "Koko Euro spoko" zespołu Jarzębina został wybrany na oficjalny przebój polskiej reprezentacji na Euro 2012. Laureata wybrali widzowie podczas środowego koncertu "Hit Biało- Czerwonych" w Warszawie.

Publikacja: 2 maja 2012, 23:41 Aktualizacja: 4 maja 2012, 13:05

Jarzębina to zespół ludowy z Kocudzy nieopodal Janowa Lubelskiego. Zespół składa się z samych kobiet w wieku 32 - 82 lata. Kobiety tworzą swój zespół już od 23 lat, a na swoim koncie mają wiele nagród. Jarzębina jest jednym z najbardziej znanych śpiewających grup wschodniej Polski. Ich piosenka "Ko, ko, Euro spoko" najbardziej spodobała się polskim widzom i stała się oficjalnym przebojem polskiej reprezentacji na EURO 2012.

"Koko, Euro spoko" oraz utwory, które zajęły drugie i trzecie miejsce , czyli "Czyste szaleństwo" w wykonaniu Libera i Ino Ros oraz "Piłkarska piosenka" zespołu Qumple, będą wykonywane przed każdym meczem reprezentacji Polski na EURO 2012.

Artyści zaprezentowali się widzom podczas koncertu "Hit Biało-Czerwonych", który odbył się w środę na warszawskim Podzamczu. Laureatów wyłoniono spośród dziesięciu wykonawców, którzy zaśpiewali swoje piłkarskie przeboje w pierwszej części tego muzyczno - sportowego wydarzenia. O tym, która piosenka zostanie oficjalnym przebojem reprezentacji Polski, zadecydowali widzowie TVP 1 oraz słuchacze Radia Zet, którzy wysyłali sms-y na swoich faworytów w czasie transmitowanego przez te media koncertu "na żywo".

Oprócz zespołu Jarzębina, Libera i Ino Ros oraz zespołu Qumple, o miano oficjalnego przeboju reprezentacji polskiej, walczyli także: zespół Chemia z piosenką "Jedyne, czego chcę", zespół Feel z piosenką "Zwycięstwa smak", Kabaret OT.TO z piosenką "Razem damy radę", Maryla Rodowicz z piosenką "Dalej Orły", MC Sobieski z piosenką "Polska walcząca", Poparzeni Kawą Trzy z piosenką "Piłkar-SKA"oraz Wilki z piosenką "Idziemy na mecz".

Laureata ogłoszono w drugiej części wydarzenia, podczas której trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda ogłosił szeroki skład drużyny narodowej na UEFA EURO 2012. "Myślę, że emocje i napięcie coraz bardziej będę się wzmacniać, zwłaszcza, kiedy już poznaliśmy wszystkie nazwiska polskiej reprezentacji. Myślę, że możemy za nich trzymać kciuki. Pierwsza rzecz, to żebyśmy wyszli z grupy, a druga rzecz, to marzenia, że jeżeli będziemy mocno trzymać kciuki, będziemy mieć trochę szczęścia, to może ten puchar, który przyjechał do Warszawy, dostanie się w ręce naszego kapitana" - mówiła tuż po ogłoszeniu składu reprezentacji Polski prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent zaprosiła także warszawiaków na multimedialny pokaz fontann poświęcony EURO 2012, który odbędzie się w czwartek o godzinie 21.

Koncert "Hit Biało - Czerwonych" organizowany był przez Radio ZET, Polski Związek Piłki Nożnej, Program 1 Telewizji Polskiej oraz Stołeczną Estradę. Wieczór poprowadzili Klaudia Carlos i Maciej Kurzajewski z TVP 1 oraz Rafał Olejniczak z Radia Zet. Po raz pierwszy kibice usłyszą oficjalny przebój polskiej reprezentacji - "Koko, Euro spoko" - już 21 maja na stadionie Cracovii w czasie "Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni". Później już piosenka ta zabrzmi 8 czerwca Na Stadionie Narodowym w Warszawie przed meczem otwarcia Mistrzostw Europy, gdzie zagrają Polacy i Grecy.


Zapytaj o licencje