statystyki

Euro 2012: Wydano pozwolenie na użytkowanie stacji Warszawa Stadion

skomentuj

Mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski wydał pozwolenie na użytkowanie stacji Warszawa Stadion - poinformowała we wtorek rzeczniczka Wojewody Mazowieckiego Ivetta Biały.

Publikacja: 24 kwietnia 2012, 17:30 Aktualizacja: 24 kwietnia 2012, 17:54

Stadion Narodowy

źródło: Newspix
autor: SEBASTIAN BOROWSKI
Stadion Narodowy

"Warunkiem wydania pozwolenia na użytkowanie stacji Warszawa Stadion było zobowiązanie inwestora do wykonania do grudnia 2015 roku docelowych słupów trakcyjnych" - poinformowała rzeczniczka.

Przystanek Warszawa Stadion, wraz z Dworcem Wschodnim, podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w czerwcu br. ma przyjąć największą część pasażerów dojeżdżających na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Maciej Dutkiewicz, przed oddaniem stacji do użytku pasażerom trzeba dopełnić jeszcze kilku formalności. Pytany kiedy pasażerowie będą mogli korzystać ze stacji, odpowiedział "prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu".

Umowę na modernizację przystanku podpisano w lutym 2011 roku - podczas remontu zostały odnowione perony, a nad nimi powstało zadaszenie, które nawiązuje kolorystyką do pobliskiego Stadionu Narodowego. Przystanek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej możliwości poruszania się - zamontowano windy i schody ruchome. Koszt modernizacji przystanku wraz z częścią torów, to ponad 64 mln zł, a budynku dworcowego ok. 6 mln zł.


Zapytaj o licencje