statystyki

Platini o stanie przygotowań do Euro 2012: Dobra robota

skomentuj

"Dobra robota" - tymi słowami przebywający w czwartek w Warszawie prezydent UEFA Michel Platini skwitował stan polskich przygotowań do zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy. Szczegóły omawiał na Stadionie Narodowym z minister sportu Joanną Muchą.

Publikacja: 12 kwietnia 2012, 15:32 Aktualizacja: 12 kwietnia 2012, 16:09

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami Platini wyraził zadowolenie z przebiegu przygotowań w Polsce, ale zauważył, że na wszystkich czterech stadionach przed rozpoczęciem turnieju powinna zostać wymieniona murawa. Jak podkreślił, to właśnie ta zielona trawa będzie w centrum uwagi milionów telewidzów podczas turnieju.

"Możecie mieć piękne stadiony, dworce, lotniska i autostrady, ale podczas transmisji telewizyjnych najbardziej rzuca się w oczy właśnie murawa, na której grają piłkarze" - powiedział Francuz.

Szef UEFA zdecydowanie odmawiał komentarzy na temat szans poszczególnych drużyn. Podkreślił, że w ostatnich latach więcej interesował się kwestiami infrastruktury niż meczami piłkarskimi.

"Niestety" - skomentował z uśmiechem i zaznaczył, że jako prezydent organizacji, do której należą federacje wszystkich 16 federacji uczestniczących w turnieju, jest też całkowicie neutralny.

Quiz: Co wiesz o Euro 2012?

Rozpocznij quiz »

Jesteś fanem piłki nożnej? Sprawdź swoją wiedzę na temat Euro 2012

Wszystkie quizy »

Zapytaj o licencje