statystyki

Euro 2012: Ukraina jest dla Duńczyków barierą mentalną. Nie sprzedano nawet połowy biletów

skomentuj

W Danii nieznacznie wzrosło zainteresowanie kibiców meczami swojej reprezentacji we Lwowie i Charkowie. Dotychczas sprzedano poniżej połowy z 18 tysięcy dostępnych biletów na trzy mecze grupowe mistrzostw Europy - poinformował związek piłki nożnej DBU.

Publikacja: 20 marca 2012, 09:23 Aktualizacja: 20 marca 2012, 09:27

Do Lwowa na pojedynek z Portugalią 13 czerwca wybiera się 3361 fanów, a na spotkanie z Niemcami 17 czerwca 3456. Najmniej chętnych jest na mecz Holandia - Dania 9 czerwca w Charkowie, na który sprzedano zaledwie 1761 biletów z czego 576 osób to kibice, a pozostali to sponsorzy i partnerzy DBU.

"Większe zainteresowanie Lwowem jest z pewnością spowodowane bliskością tego miasta do polskiej granicy. Tam większość osób wybiera się w zorganizowanych grupach autobusami. Mecz w Charkowie kojarzony jest natomiast z ogromnymi trudnościami transportowymi i wysokimi cenami noclegów; stąd tak niska sprzedaż biletów. Według naszych ocen Ukraina jest dla Duńczyków barierą mentalną" - powiedział Lars Berendt z DBU.

Związek, aby zwiększyć sprzedaż biletów nawiązało współpracę z biurem podróży Take Offer i przekazało część ze swojej puli do sprzedaży w pakietach turystycznych.

Najpopularniejszą alternatywą jest przejazd autobusem z kilku miast w Danii do Lwowa oraz sześciodniowy pobyt na miejscu w miasteczku Camp Denmark zlokalizowanym w miejscowym "grodzie Wikingów", 15 kilometrów od stadionu, gdzie kibiców będą dowoziły bezpłatne autobusy. Wycieczka kosztuje 4599 koron (2530 złotych) dla osób posiadających już bilety. Najdroższy pakiet w cenie 7599 koron (4180 złotych) zawiera podróż samolotem do Lwowa, cztery noce w Camp Denmark oraz bilety na mecze.

Miasteczko kibiców będzie posiadało duńską obsługę i ochronę; aby wejść na jego teren potrzebne będą bransoletki identyfikacyjne. Sprzedaż wycieczek do Camp Denmark potrwa do 30 marca lecz organizatorzy nie spodziewają się masowych wyjazdów i nie uzyskali jeszcze minimalnej liczby osób potrzebnej do zamknięcia miasteczka wyłącznie dla duńskich kibiców, która wynosi 750 osób.


Zapytaj o licencje