« Powrót do artykułu

OZE: Postawienie wiatraka będzie teraz trudniejsze. Czas eldorado minął

Ustawa z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. poz. 961) spędza sen z powiek właścicielom tego typu instalacji. Państwo polskie postanowiło uregulować dotychczasową wolnoamerykankę w stawianiu farm wiatrowych. Trochę z opóźnieniem, bo takie mniejsze czy większe elektrownie funkcjonują już w ponad 1000 miejscach w całej Polsce.

 • Na łamach FiP sygnalizowaliśmy to zagrożenie – twierdząc, że może to utrudnić działalność np. deweloperom czy drobnym przedsiębiorcom, którzy chcą budować w niewielkiej odległości od wiatraków.
 • dr Maciej J. Nowak radca prawny
statystyki

Komentarze (4)

 • Znawca(2016-07-08 10:17) Zgłoś naruszenie 55

  1. Lobby Górnicze robi wszystko aby promować Węgiel, a nie OZE. 2. Jakie Eldorado? Skoro postawienie parku wiatrowego (22 turbiny po 100m) kosztuje ok 200 mln a stopa zwrotu takiej inwestycji to 20 lat? Zyskują Gminy, Miasta (adm. publiczna) a nie mieszkańcy czy firmy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • daf(2016-07-08 12:17) Zgłoś naruszenie 42

  wszyskie OZE też są dotowane, ważne aby wiatraki były w terenach niezamieszakałych. tylko o to nam chodzi.

  Odpowiedz
 • pikuś (2016-07-08 08:37) Zgłoś naruszenie 42

  Bla, bla, bla! Jest to celowe działanie pisowców blokujące rozwój OZE na rzecz energetyki węglowej. Chodzi o wspieranie nierentownych kopalń. Jaka szkoda, że Balcerowiczowi nie udało się sprywatyzować kopalń, Byłoby sporo protestów i krzyku, ale teraz mielibyśmy święty spokój i nie dokładali do górnictwa corocznie astronomicznej kwoty 70 mld zł (na tyle to szacują fachowcy uwzględniając wszystkie przywileje górnicze)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!