« Powrót do artykułu

Ostatnia szansa dla polskiego węgla: Albo sanacja, albo bankructwo

– Albo sanacja, albo bankructwo – szef WISE, dr Maciej Bukowski, nie ma złudzeń co do przyszłości.

Zysk/strata na tonie węgla w kopalniach kompanii węglowej

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zysk/strata na tonie węgla w kopalniach kompanii węglowej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Emce(2016-02-22 13:05) Zgłoś naruszenie 50

  Nie ma górnictwa. Ludzi trzeba przekierować do budowy tunelów podziemnych - tworzyć infrastrukturę

  Odpowiedz
 • prawda (2016-02-23 09:37) Zgłoś naruszenie 40

  Górnictwo to przeszłość bez przyszłości a w dodatku potężne obciążenie dla reszty obywateli a będzie tylko gorzej. Osobiście mam dość płacenia za drogi prąd. W rozwiniętych krajach nikt nie pozyskuje energii z węgla a jakie smród na polskich przedmieściach bo wszyscy palą węglem. Zacofanie.

  Odpowiedz
 • Patriota ze śląska(2016-02-22 13:37) Zgłoś naruszenie 37

  To jest skandal. Górnictwo polskie się na oczach naszych zażyna. A tylko po to aby nowi rządzący zapełnili swoje kieszenie za sprzedaż nierentonych kopalni zagranicznemu kapitałowi. A dlaczego inne nie polskie kopalnie są rentowne ? Górnicy mniej zarabiają ? Minimalnie mniej. Ale nie ma tam milionów które się gubią w Kampanii Węglowej - to największy moloch który pochłania przeogromne zyski kopalń. Jeśli się go pozbyć i postawić zwykła kadrę która ma zwykłe pensje dyrektorskie i administracyjne to okazuje się że nagle masa kasy pozostaje. Ale nikt z zainteresowanych nie jest zainteresowany ratowaniem kopalń i ukruceniem głębokich gardeł kampaniom, ale łatwiej jest sprzedać kopalnie prywatnym zagranicznym kopalnią. Sprzedajemy się jak idioci, już prawie nic co w polsce nie jest polskie i teraz czas aby zarabiać na wszystkie kraje UE - więc polacy do fabryk, kopalń i hut bo zagraniczni inwestorzy domagają się kapitału, który bez podatku wyprowadza się poza granice kraju - ale nikomu z rządu to nie przeszkadza - bo jeszcze jest z czego łupić - co za kraj co za ludzi o krótkowzrocznym spojrzeniu na losy tego kraju.

  Odpowiedz
 • LKJHG(2016-02-22 20:27) Zgłoś naruszenie 11

  Rozumiem że -30 pln to i tak na puls licząc 90 pln akcyzy ;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!