« Powrót do artykułu

Zadanie dla Wyszehradu: Zablokować Nord Stream 2

Słowacja oraz Węgry planują zaskarżenie projektu budowy drugiej nitki gazociągu północnego. Najprawdopodobniej także Polska będzie walczyć o jego udaremnienie.

Rosyjsko-europejskie projekty gazowe

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rosyjsko-europejskie projekty gazowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • zrujnowac(2015-11-24 19:14) Zgłoś naruszenie 00

  zamiast blokady można zgłosić projekt poszerzenia obecnego rurociągu Przyjazn. Wciąż słyszę ze Polska popiera rurę przez Ukrainę, walczy z rura Bałtycką, dlaczego nie budować własnych relacji handlowych. Czy rura Przyjazn godzi w nasze interesy?

  Odpowiedz
 • chodzi o obopólne korzyści(2015-11-23 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  Niemcy potrzebują rynku zbytu...

  A Rosja jest takim rynkiem który kupuje Niemieckie produkty za pieniądze od Niemców za sprzedany im gaz.

  To takie Perpetum Mobile.
  My w Polsce też powinniśmy tak się z Rosją umieć dogadywać i kupować gaz za pieniądze ze sprzedaży np. naszej żywności - ale to musi być układ dwustronny a nie wg. zasady My wam sprzedajemy ale od Was nie kupujemy.

  Wypracowanie takich umów Nam nie wychodzi, a Niemcy potrafią...
  Taki układ nie rodziłby żadnych wzajemnych pretensji

  Odpowiedz
 • górnik(2015-11-23 17:41) Zgłoś naruszenie 00

  można by się zapytać po co budować 2 nitkę z tego samego złoża, skoro 1 jest wykorzystana w 50 %,to dwie będą wykorzystane w 25 %,ale do czasu ,bo gdy już tusk w porozumieniu z helgą zamkną wszystkie polskie kopalnie,to z jakiego paliwa będziemy wytwarzać prąd ,ano z gazu który nam niemcy z odpowiednią marżą sprzedadzą,i tak za 10 latek 2 rurami popłynie gaz przez niemcy dla polski,a że będziemy mieli najdroższy prąd w europie to pikuś, niech debile polacy płaczą i płacą,o braku konkurencyjności polskich firm ze względu na drogą energię nie wspomnę

  Odpowiedz
 • teżgórnik(2015-11-28 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  do górnik
  To nie Niemcy są winne że mamy drogi gaz i będziemy mieć droższy. Winę za to ponosi polski upór, wrodzona kłótliwość, napięte stosunki z Rosją a raczej ich brak. Budowa gazoportu na drogi skroplony gaz.Kopalnie padają bo węgiel na rynkach światowych kosztuje grosze. Mogliśmy negocjować o drugą rurę przyjaźń,lub przyłączenie się do nord stream. Obarczanie winą za wszystko Niemców jet idiotyczne. Świadczy o niedorozwoju umysłowym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!