« Powrót do artykułu

URE wprowadza rewolucyjne zmiany. Koniec z niską jakością dostaw energii i obsługi odbiorców

Jakość dostaw i obsługa odbiorców energii lepsze o 50 procent do 2020 roku. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wprowadza nowy model regulacji dużych dystrybutorów energii. Za brak wypełnienia wskazanych regulacji firmom energetycznym będą grozić kary.

energia, prąd

żródło: ShutterStock

Regulacja będzie dotyczyć pięciu największych OSD i będzie obejmować lata 2016 – 2020

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Lukas(2015-10-09 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Podsumowując: URE od Energi i Taurona żąda zejścia do ok. 130 min, a w PGE i ENEI zadowoli sie bodaj 250 minutami SAIDI. Tyle na temat równego traktowania klientów i tyle na temat motywowania do lepszej pracy. Tauron i Energa pewnie plują sobie nieźle w brodę za wysiłek, który poniosły... Jeszcze bardziej wkurzeni powinni być akcjonariusze za to, że pieniądze poszły na pprawę sieci, a nie na dywidendy... Kolejny strzał w klientów - brak nagród za poprawę. To po co się wysilać, jeśli głównym elementem "motywowania" są kary.. ? Jedynym wyjściem dla Energi i Taurona będzie rozmycie wyników w konsolidacjach z Eneą i PGE. O to chodzi?U RE nie zdaje też soibe chyba sprawy z prawa budowlanego w Polsce, zapowiadając kary za czas przyłączeń. Większośc tego czasu to leżakowanie pism w urzedach gmin oraz negocjacje z włascicielami gruntów. Brawo.

    Odpowiedz
  • Lubuszanin(2015-10-07 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    To może sprawdzicie,co ENEA wyprawia z posiadaczami liczników tzw przedpłatowych,po prostu droga przez mękę,każdy powinien posiadać faks,a na dodatek uzyskanie po zapłacie,kodu ,trwa 6 h,słownie sześć godz,w tym pięć połączeń,w tej durnocie przoduję baza enei w Międzychodzie ,działa też na terenie Lubuskiego,po prostu urzędnicza banda drani.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!