« Powrót do artykułu

Największe błędy przy montażu przydomowych elektrowni

Niewłaściwy montaż paneli fotowoltaicznych grozi porażeniem prądem a nawet pożarem – ostrzegają eksperci. Ważne jest też zaplanowanie terenu wokół inwestycji. Rosnące przy domu niewielkie drzewa mogą spowodować zacienienie, a wtedy nie zarobimy na energii nawet złotówki.

energetyka, elektrownia, fotowlotaika, panele solarne, energia słoneczna

żródło: ShutterStock

Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułów fotowoltaicznych, falownika zamieniającego prad stały z modułów na prąd przemienny wprowadzany do naszej sieci domowej. Dodatkowymi, koniecznymi elementami są: system montażowy, okablowanie prądu stałego i przemiennego, skrzynka na dodatkowy licznik wyprodukowanej zielonej energii. Dodatkowo w instalacjach wykonywanych z dotacją z programu Prosument trzeba będzie zastosować zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwporażeniowe oraz instalację odgromową – wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • coś tu nie tak jest(2015-03-16 23:09) Zgłoś naruszenie 11

  Te linie przesyłowe przy tych panelach na zdjęciu to po co ?!! PRPAGANDY cd.?
  Spokojnie wystarczyłby zwykły przewód siłowy , a zimą 3x1.5

  Odpowiedz
 • dystopia(2015-03-06 12:11) Zgłoś naruszenie 01

  Opłaca się dopiero inwestycja powyżej 450 tysięcy zł, wszystko poniżej to śmich i napędzanie kasy łobuzom i hohsztaplerom.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!