« Powrót do artykułu

Koncesje wydane na poszukiwanie gazu łupkowego trafiły do niewiarygodnych firm

Brak wiarygodności dużej części firm posiadających łupkowe koncesje blokuje wykonanie nawet minimalnych zobowiązań licencyjnych – przekonywał wczoraj Piotr Woźniak, wiceminister środowiska i główny geolog kraju.

gaz, przemysł, energetyka

żródło: ShutterStock

Chodzi o ponad 20 koncesji, na których do tej pory nic lub bardzo niewiele się wydarzyło.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Gość(2012-11-09 08:37) Zgłoś naruszenie 00

  Następna wpadka Rządu.

  Odpowiedz
 • oxo(2012-11-09 21:52) Zgłoś naruszenie 00

  Firmy "słupy" GAZPROMU śpieszcie się bo czas waszej totalnej swobody wykupywania koncesji na poszukiwanie a w konsekwencji wydobycie polskiego gazu łupkowego może się dość szybko skończyć! Chociaż w to szczerze wątpię. Na razie, rządzą wasi! Prezydent po studiach w Moskwie który przyznał się do współpracy z czerwonymi i Premier który po instrukcje jeździ do Berlina. Ale kto pierwszy ten lepszy a ostatnich psy gryzą. Już widzę jak kupujemy nasz polski gaz od ruskich.

  Odpowiedz
 • Moherowy PiSior(2012-11-10 06:32) Zgłoś naruszenie 00

  Gazowe eldorado. Koncesje, odwierty, ustawy, podatki, wszystko żeby lemingi wierzyły w zieloną wyspę. Jeden taki nawet uwierzył gazecie lokalnej, że będziemy sobie mogli wiercić na podwórku dziurę, wsadzić rurę i gazu naciągnąć sobie furę. S... w banię.

  Odpowiedz
 • *<>*(2012-11-10 18:05) Zgłoś naruszenie 00

  Te "niewiarygodne" firmy to - wszystko na to wskazuje - "firmy" powiązane z Rosjanami. Dla mnie ewidentnym dowodem jest wycofanie się -podobno- amerykańskich firm z powodu małych ilości gazu łupkowego (!). I to po wcześniejszych oświadczeniach o b. wysokich złożach w Polsce, wystarczających na jakieś 300lat.

  Odpowiedz
 • koko(2012-11-11 23:37) Zgłoś naruszenie 00

  Zgodnie z zaleceniami !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!