Wielkie szukanie gazu łupkowego w Polsce: Wieże wiertnicze jak w Teksasie (ZDJĘCIA)

Po czarnym złocie - węglu, Polska ma nowy narodowy skarb. To gaz łupkowy, którego wielkie zasoby mają uczynić nasz kraj energetycznym Eldorado. To, że nie jest to pozbawiona logiki mrzonka, świadczy liczba firm i koncesji udzielonych do poszukiwania gazowego paliwa z łupków. Ministerstwo Środowiska wydało jak dotąd 19 spółkom 111 koncesji. Obecnie najwięcej koncesji - 15 - ma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Koncesje przyznano również spółkom amerykańskim, brytyjskim oraz kanadyjskim. Na liście znajdują się także firmy związane z kapitałem rosyjskim.

W KLUKOWEJ HUCIE FIRMA BNK Petroleum Inc ROZPOCZĘŁA TESTOWY ODWIERT W POSZUKIWANIU GAZU ŁUPKOWEGO ODWIERT BĘDZIE SIĘGAŁ NA OK 4000 METRÓW.

autor: MICHAL FLUDRAżródło: Newspix

W KLUKOWEJ HUCIE FIRMA BNK Petroleum Inc ROZPOCZĘŁA TESTOWY ODWIERT W POSZUKIWANIU GAZU ŁUPKOWEGO ODWIERT BĘDZIE SIĘGAŁ NA OK 4000 METRÓW.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

 • Człowiek(2013-02-27 11:56) Zgłoś naruszenie 10

  W wielu miejscach szukałem, lecz nie mogłem się doszukać informacji na temat - dlaczego udzielamy koncesje krajom które nam ich nigdy nie udzielą !!!
  Cała ta informacja o łupkach jest nic nie warta dla ludzi. Za 10-20 lat łupki się skończą bo firmy złupią złoża i zostaną wyłącznie góry złomu w postaci wież oraz zniszczony klimat. Panom urzędnikom polecam zobaczyć inne galerie z obrazkami, te z Texasu.
  Póki co obce firmy wydobędą nasze złoża, sprzedadzą nam olej, gaz i ropę a my będziemy mieć pieniądze żeby później kupić od nich wodę do picia...
  Albo nie będziemy mieli tych pieniędzy, ponieważ się może coś zmienić i wskutek tego że nasz kraj nie ma surowców wartość naszej waluty spadnie i wody sobie już nie kupimy.
  Prawd jest kilka, każda strona ma swoją rację, historie piszą zwycięzcy ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!