Egipt - te miejsca musisz zobaczyć

Zabytki, niezwykła kultura, słoneczna pogoda, z tym turystom kojarzy się Egipt. Zobacz galerię 10 miejsc w Egipcie, które trzeba warto zobaczyć.

 • Kair. Kair- będący największym miastem Afryki i Bliskiego Wschodu, nazywany jest „Miastem tysiąca minaretów”. Położony nad Nilem przyciąga miliony turystów z całego świata.
 • Luksor- czyli położone na południu Egiptu, największe muzeum świata na świeżym powietrzu. Ten przydomek zawdzięcza kompleksowi starożytnych ruin świątyń w Karnaku, Lukszorze, oraz położonej na zachodnim brzegu Nilu – Doliny Królów.
 • Abu Simbel – miasto położone nad Jeziorem Nasera warto zobaczyć ze względu na znajdujący w nim kompleks świątynny zbudowany przez faraona Ramzesa II. Abu Simbel stanowi w chwili obecnej jeden z najistotniejszych zabytków Egiptu.
 • Giza – wchodząca w skład aglomeracji Kairu, Giza jest znana na całym świecie dzięki swoim drogocennym i imponującym zabytkom starożytności. To właśnie w Gizie w XXV wieku p.n.e. wybudowano kompleks piramid, z których największa, piramida Cheopsa osiąga wysokość 147 metrów. Z kolei obok piramidy Chefrena postawiono monumentalną rzeźbę Sfinska.
 • Hurghada- położona nad brzegiem Morza Czerwonego Hurghada przyciąga miliony turystów spragnionych słońca. W dniu dzisiejszym jest to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Pobyt w Hurghadzies tanowi idealne miejsce do zwiedzania innych atrakcji Egiptu: Gizy, Luksoru lub Abu Simbel.
 • Sharm el Sheikh – położony na półwyspie Synaj, Sharm el Sheikh obok Hurghady stanowi jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Egiptu. Miasto jest usytuowane pomiędzy rezerwatami przyrody i parkiem narodowym Ras Muhammad. Pobyt w tym mieście jest dobrą okazją do zwiedzania m.in. pobliskiej Jordanii. Na zdj. Naama Bay, rozrywkowa dzielnica Sharm el Sheikh.
 • Dahab – popularna miejscowość turystyczna, do której warto przyjechać, jeżeli jest się fanem nurkowania. Dahab stanowi atrakcję głównie dla amatorów nurkowania i snorkelingu ze względu na rafy koralowe, które znajdują się w tej okolicy.
 • Nuweiba – to typowa turystyczna miejscowość w Egipcie. Określana jest rajem dla turystów, otulonym w turkusową zatokę.
 • El Gouna – położona w pobliżu Hurghady jest nowym, bardzo luksusowym kurortem wakacyjnym, wybudowanym na wzór włoskiej Wenecji.
 • Asuan – jedno z ważniejszych egipskich miast. Jest znane z położnego w pobliżu starożytnego kamieniołomu sjenitu oraz wybudowanej w 1971 Wielkiej Tamy Asuańskiej na Nilu. W Wyniku jej wybudowania UNESCO rozpoczęło procedurę ratowania bezcennym zabytków. Większość z nich (np. Abu Simbel) zostały przeniesione w wyżej położone miejsca.
statystyki

Komentarze (3)

 • GoodAdvise(2012-07-09 23:14) Zgłoś naruszenie 00

  Pracodawco, jeżeli chcesz wysłać swoich pracowników na wczasy to tylko EGIPT. Tanio, ekonomicznie. Wiele atrakcji do zwiedzenia. Plaże, piramidy, sfinksy. Żyć nie umierać. Byłem tam ze swoimi pracownikami i chyba powtórzymy taka podroż za rok! Najlepiej z Timehsaringiem, bo jest o wiele taniej dla przedsięibiorcy

  Odpowiedz
 • p(2012-05-16 22:59) Zgłoś naruszenie 00

  Jak dla mnie turystyczne miejscowości jak Hurgada nie są miejscami, które każdy musi zobaczyc - wręcz przeciwnie. Autor, natomiast nie wspomniał o wielkich pustyniach egipskich, które są dużo bardziej atrakcyjne, tak samo jak oazy zachodniego Egiptu, które naprawdę warto zwiedzić. Gdzie jest np. Aleksandria?

  Odpowiedz
 • J(2012-05-24 10:50) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobry komentarz byłem w Hurgadzie i radzę omijać, omijać omijać. No chyba że trzeba coś kupić czego nie ma w hotelowym sklepie. Polecam dom handlowy Kleopatra zakupy w zachodnim stylu, bez piećiu minut targowania się o znaczki pocztowe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!