« Powrót do artykułu

Sasin: Będę namawiał spółki energetyczne, by wykorzystywały polski węgiel

Będę namawiał państwowe spółki energetyczne, by wykorzystywały przede wszystkim polski węgiel - mówił w piątek w PR24 wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Import byłby możliwy jedynie w przypadkach gdy zabraknie polskiego surowca.
Wicepremier Jacek Sasin

autor: Rafał Guzżródło: PAP

Wicepremier Jacek Sasin dodał, że "polskie kopalnie są w stanie absolutnie zapewnić zapotrzebowanie krajowej energetyki, (...) aby mogła korzystać tylko i wyłącznie z polskiego węgla"

statystyki

Komentarze (2)

  • Goral(2020-02-22 08:55) Zgłoś naruszenie 71

    Cena Polskiego węgla jest tak wysoka dlatego że na każdy wydobyty wagonik przypada :1 prezes , 1dyrektor , 1 związkowiec , 1 górniczy emeryt z nabytymi przywilejami oraz pluton niepotrzebnych osobników obojga płci z powiązaniami koleżeńsko-rodzinnymi.

    Odpowiedz
  • ach(2020-02-22 16:22) Zgłoś naruszenie 21

    Szanowny Panie min. od tzw. aktywów RP - jak trochę jeszcze porządzicie to stanie się Pan ministrem od pasywów RP. Aby temu zapobiec i uratować polski węgiel to proponuję - zamiast czarnej mafii całą kasę dawać kupującym nasze czarne złoto poniżej ceny rosyjskiej czy też innych producent.ów węgla. To cena energii elektrycznej pozostanie ta sama no i górnicy też zarobią. Opinię Gorala też trzeba uwzględnić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!