« Powrót do artykułu

Prof. Nowak: Naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego [WYWIAD]

Dobrze, że jesteśmy częścią światowego łańcucha wartości. Ale naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego i wysokiego poziomu innowacyjności.

Ekonomia, gospodarka, biznes

żródło: ShutterStock

Proszę sobie jednak wyobrazić, co by było, gdyby Chiny były dzisiaj demokracją à la UE. Zanim po roku zdecydowano by się działać, świat pogrążyłby się w pandemii.

statystyki

Komentarze (12)

 • pueta.(2020-02-21 12:19) Zgłoś naruszenie 244

  Profesorów mamy wielu / Wyuczonych w PRLu /I dlatego więc kochani / Wiedza ich jest dziś do ,,bani,, /Ich opinie na tematy / Są jak komfort z kurnej chaty / Lepiej wsłuchać się w Prezesa /Choć jest niski , jest jak cesarz /On mądrością wciąż się dzieli /I pouczy i rozśmieli /Powie jak nam żyć potrzeba /Da pińć stówek, kromkę chleba /Drogę w światłość nam pokaże /Bo jest wielkim dygnitarzem /On jednoczy Naród Polski /Razem miasta są i wioski /Ludzie bardzo się kochają /Jemu wszystko zawdzięczają /A na koniec płęta taka / Dajcie w d**ę mi kopniaka /:-)

  Odpowiedz
 • dzwon ze spiżu(2020-02-21 09:56) Zgłoś naruszenie 123

  A jakiż my mamy kapitał ludzki? Tabuny przewalających sie po ulicach niedouczonych leni , oraz innych katechetów , "organizatorów" produkcji i zarządzania , socjologów, psychologów historyków (nie umiejących wyciągać wniosków z poprzednich błędów) itp. po pseudowyższych szkółkach typu UCZELNIA ojca dyrektora. Z czym do produkcji dóbr materialnych ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jurek4(2020-02-21 11:51) Zgłoś naruszenie 101

  Kapitał ludzki (tzw. wykształciuchy) wieją z tego kraju jak tylko mogą. Możecie sobie pomarzyć.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dolejlama(2020-02-21 08:19) Zgłoś naruszenie 71

  Czy co? Powrót do ekonomii, którą wpajano w końcówce XX w., że rolnictwo be, przemysł be, tylko usługi the best.

  Odpowiedz
 • Emeryt(2020-02-21 12:40) Zgłoś naruszenie 72

  Człowiek jest istotą ludzką , a nie kapitałem którym można obracać i maksymalnie eksploatować po przykrywką dobra wspólnego . Człowieku z fetyszem tytułu , który próbujesz być opiniotwórczy dla mas.

  Odpowiedz
 • Ted(2020-02-21 09:21) Zgłoś naruszenie 60

  Czy ten Profesor ma jakieś imię? Nowaków jest wielu.

  Odpowiedz
 • Legart(2020-02-21 10:43) Zgłoś naruszenie 53

  Dobrze jest stawiać sobie cele szczytne. Lepiej - stawiać realistyczne. Nie stworzymy gospodarki opartej o kapitale ludzkim, bo go nie mamy. Najpierw trzeba go zbudować.

  Odpowiedz
 • ach(2020-02-21 13:43) Zgłoś naruszenie 41

  Mamy kapitał ludzki i to ogromny. Sami się niszczymy. Bez powodu nie było 3 rozbiorów. Teraz rządzi okupant watykański i jego kolaboranci - np. wykwalifikowani ludzie OrdoIuris. Rydzyk z ferajną robią już biznesy w Kanadzie. Kiedy następny rozbiór RP? z błogosławieństwem czarnej mafii. Dzieci dojnej zmiany już uciekają na zachód i USA. Sadząc po komentarzach to w kraju są sami durnie.

  Odpowiedz
 • Krzysztof M.(2020-02-21 10:02) Zgłoś naruszenie 44

  Nie jestem optymistą co do przyszłości, w Europie nadchodzi czas zamieszek i wojen domowych zw. z przybyciem obcych, Rzym przerabiał to w końcu IV i V w. Jeżeli historia się powtórzy to islam zastąpi chrześcijaństwo /jak ono zastąpiło poprzednią religię a Europa pogrąży się w chaosie, Unia upadnie, podobnie waluta zw. euro.Nie ma pewności czy za 20 lat USA będą chciały ponownie interweniować na naszym kontynencie. Możliwe, że Polska będzie graniczyć z krajami islamskimi, tj. Niemcy na zachodzie, Turcja na południu i Rosja na wschodzie. Musimy w ciągu 20 lat zjednoczyć się z Ukrainą i Białorusią, zintegrować je z nami oraz bezwzględnie pozyskać broń atomową.

  Odpowiedz
 • Kontemplyta(2020-02-21 21:34) Zgłoś naruszenie 11

  Jesli azjatycki model politycznej organizacji jest taki dobry to dlaczego Chinczycy jedza tam nietoperze na surowo?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!