« Powrót do artykułu

Pełna rekompensata 12-proc. podwyżek prądu do domów. Jest projekt ustawy

 Jest już gotowy projekt ustawy o rekompensatach za tegoroczne podwyżki cen prądu - poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że skieruje go we wtorek do zespołu programowania prac rządu, co rozpocznie ścieżkę legislacyjną.

opłata za prąd rachunek

żródło: ShutterStock

Wyjaśnił, że w projekcie przewidziano pełną rekompensatę 12-proc. podwyżek rachunków za prąd do domów. Intencja jest taka, by rzeczywiście 100 procent nadpłaty w stosunku do zeszłego roku zrekompensować - mówił.

statystyki

Komentarze (7)

 • yyy(2020-02-04 11:00) Zgłoś naruszenie 71

  - i znowu: nie opłaca się parcować....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Carbon(2020-02-04 13:50) Zgłoś naruszenie 73

  A teraz będzie tak jak powiedział wielki cudotwórca minister SASIN , a mianowicie państwowe spółki nie będą kupować taniego węgla za granicą tylko polski dużo droższy , a zamian podniesiemy ceny energii , ale damy rekompensaty , pieniądze na rekompensaty weżmiemy z podatków od emerytur i rent .W ten sposób biedni emeryci i renciści sami sobie z własnych podatków sfinansują rekompensatę za wzrost cen energii , którą rzekomo ma dać im minister cudotwórca SASIN . Kolejny kandydat do Nobla z ekonomi. !!!!!!!!!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • IB(2020-02-04 15:44) Zgłoś naruszenie 21

  To jakie w końcu kryterium? 1 próg podatkowy czy 7 tys. brutto? Bo to się nie pokrywa np. w przypadku wspólnie rozliczających się małżeństw, zwłaszcza gdy np. gdy jest duża dysproporcja zarobków.

  Odpowiedz
 • erwin(2020-02-04 21:28) Zgłoś naruszenie 10

  na wszelki wypadek trzeba przepisać licznik

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!