Sri Lanka – dzika przyroda, góry, plaże i legendarne miasta

PODRÓŻE | „Olśniewający kraj” - nazwa Sri Lanki w sanskrycie odzwierciedla wszystko, co czeka na odwiedzających tę niewielką wyspę turystów. Oczarowują ich szerokie piaszczyste plaże, rzadkie gatunki zwierząt, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Legenda głosi, że Adam i Ewa po wygnaniu z raju znaleźli schronienie właśnie tutaj. Nic więc dziwnego, że ten niewielki kraj znajdujący się na wyspie położonej na Ocenie Indyjskim, nieopodal Indii z roku na rok podbija serca turystów, również tych z Polski.

Sri Lanka

żródło: Materiały Prasowe

Ajurweda

Zdrowie i dobre samopoczucie przysługują każdemu – tak głosi starożytna ajurweda. Aby je osiągnąć, trzeba jednak nauczyć się, jak połączyć ciało, duszę, umysł i zmysły w jedność. Sri Lanka jest wprost wymarzonym miejscem do tego celu. Wyspa przez niektórych uważana jest za kraj pochodzenia ajurwedy. Yoga, medytacja, dieta, masaże i ziołowe zabiegi wciąż są tu bardzo powszechne, zarówno w tradycyjnej formie, jak i w bardziej zachodniej odsłonie.

Coraz częściej obserwowanym przez nas trendem wśród polskich turystów, obok chęci doświadczenia uroków lankijskiej przyrody, jest fascynacja kulturą wschodu i jogą. Dlatego, aby móc jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom, postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować road show w Polsce. Da nam to możliwość stworzenia, we współpracy z polskimi biurami podróży, oferty turystycznej, która będzie dopasowana do potrzeb polskich turystów, a co za tym idzie, da im możliwość zdobycia niezapomnianych doświadczeń. - mówi Shirani Herath, menadżer z Biura Promocji Turystycznej Sri Lanki.

statystyki

Komentarze (2)

  • Hania(2018-06-21 22:11) Zgłoś naruszenie 14

    Oj ja już nie mogę się doczekać swojej podróży poślubnej, bo właśnie lecimy na Sri Lankę z biurem podróży Konsorcjum. To będzie piękny miesiąc miodowy coś tak czuję. W końcu uda mi się zobaczyć Ocean Indyjski na żywo, a nie tylko w internecie

    Odpowiedz
  • Marcela(2018-05-12 15:19) Zgłoś naruszenie 09

    Chciałbym kiedyś tam się znaleźć.. Tylko jest mały problem bo boję się latać samolotem ,także wyjazd pozostanie marzeniem. Będę podróżowała po Polsce. Za tydzień wyruszam w góry do Halna Residence, koleżanka ma panieński i jej druhna wynajęła apartament halna residence i nas zgarnia wszystkie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!