« Powrót do artykułu

Litwini rozbierają swój Czarnobyl

Choć elektrownia atomowa w Ignalinie już od ośmiu lat nie produkuje prądu, wciąż pracują tu dwa tysiące ludzi. To zaledwie o połowę mniej niż przed zamknięciem zakładu.

Ignalińska Elektrownia Jądrowa

autor: Picasa 3.0żródło: Wikimedia Commons

W ubiegłym tygodniu usunięto z zatrzymanego z końcem 2009 r. drugiego reaktora ostatnią partię paliwa jądrowego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Kpiarz (2018-03-06 08:48) Zgłoś naruszenie 67

  I to jeden z tysiąca argumentów, skłaniających do tego aby lobbystów budowy elektrowni jądrowej w Polsce zamknięto natychmiast w wariatkowie.

  Odpowiedz
 • Nie Moze Być ???? !!~!!!!(2018-03-06 12:56) Zgłoś naruszenie 50

  Toż Nasi Decydenci za kilkaset mln zł zbudowali Most Energetyczny ...... by korzystać z prądu z Elektrowni atomowej.... To tak jak z Możejkami - kupiono a za moment Rosja wstrzymała dostawy ropociągiem a Litwa rozebrała tory....Ech Ci Nasi Zabawni Decydenci od szastania Kasą i planowania mało rozsądnych inwestycji energetycznych....Co teraz??? Nowe Kopalnie na terenach bez węgla ????

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-03-07 16:25) Zgłoś naruszenie 10

  A POlacy nadal na etapie homo ledwie sapiens ... I świrens .

  Odpowiedz
 • fizyk doświadczalny na pohybel laikom i polytykom(2018-03-23 09:20) Zgłoś naruszenie 00

  Lichy RBMK jak większość sowieckich konstrukcji to przeszłość -nawet Rosja likwiduje te przestarzałe i niebezpieczne "atomkowe" megaEC, te 3 podane siłownie świadczą o nieustannym zagrożeniu dla Juropsu zwłaszcza wschodnich kresów - awaria czernobylska dała niby nauczkę, ale nowe pokolenie nie czuje właściwego zagrożenia Wtedy w 1986 r szli na pochód 1 majowy (jak na rzeź) łykając promieniotwórcze izotopy jodu, cezu i strontu (te 3 najgorsze pierwiastki pozostają nadal przyczynami gł.raka).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!