Energetyka tradycyjna

1 kwietnia 2019 r.

Karolina Baca-Pogorzelska

Baca-Pogorzelska o cenach energii: A nie mówiłam? [OPINIA]1 kwietnia 2019 r.

Kiedy w grudniu ostrzegałam przed hurraoptymizmem związanym z uchwaleniem wówczas ustawy zamrażającej ceny energii na poziomie z 2018 r. i mówiłam, że będą z nią większe problemy, niż się wydaje, odsądzano mnie od czci i wiary. Tymczasem mamy 1 kwietnia, a prądowy chaos – i nie jest to primaaprilisowy żart – wciąż się pogłębia.

30 marca 2019 r.

Inteligentny licznik prądu

Inteligentne liczniki prądu to kopalnia danych osobowych. Nowa technologia oznacza mniej bezpieczeństwa?30 marca 2019 r.

Do 2026 r. nastąpi modernizacja systemu zbierania informacji o poborze energii elektrycznej. Dotychczasowe liczniki zostaną zastąpione przez nowe, zbierające na bieżąco szczegółowe informacje o zużyciu energii i wysyłające je w określonych interwałach czasowych do dystrybutora. Choć unijna dyrektywa wymuszająca tę zmianę czeka jeszcze na wdrożenie do polskiego porządku prawnego, to stanie się to już raczej szybciej niż później.

25 marca 2019 r.

Rafinerie z Grupy Orlen przerabiały już także ropę naftową pochodzącą m.in. z Iraku, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Wenezueli, czy Norwegii.

PKN Orlen ponownie sprowadzi ropę z Angoli25 marca 2019 r.

"Zgodnie z zapowiedziami, umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla.