Energetyka tradycyjna

3 grudnia 2018 r.

Ministerstwo Energii dostrzega problem samorządów, ale nie ma dla nich żadnej oferty, aby zrekompensować ich straty

Drogi prąd paraliżuje samorządy. Ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.3 grudnia 2018 r.

Galopujące stawki za energię elektryczną to temat numer jeden w rozmowach na linii rząd – samorząd. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej lokalni włodarze ostrzegli polityków, że miasta i gminy nie udźwigną tak wielkich podwyżek. W grę wchodzą cięcia w inwestycjach i podwyżki opłat za usługi publiczne. Zwłaszcza za transport, wodę i ścieki.

21 listopada 2018 r.

Prezes PGE zwrócił uwagę, że dostosowując się do trendów, Grupa zmieniła decyzję ws. budowy nowych bloków w elektrowni Dolna Odra

Prezes PGE: Do 2026 roku zredukujemy emisję CO2 grupy o 60 mln ton21 listopada 2018 r.

„Dzięki podjętym działaniom do 2026 roku zredukujemy emisję CO2 grupy o 60 mln ton” – zapowiedział Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Dodał, że tyle wynosi dwuletnia emisja CO2 z Elektrowni Bełchatów, największego zakładu na świecie, wytwarzającego energię elektryczną z węgla brunatnego.

14 listopada 2018 r.

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki

Baca-Pogorzelska, Potocki: Kto kogo inspirował14 listopada 2018 r.

Edyta Hołdyńska z portalu wPolityce.pl napisała tekst oskarżający piszących o donbaskim antracycie o to, że są inspirowani przez najbogatszego Ukraińca Rinata Achmetowa. Choć jedynym wymienionym z nazwy medium jest TVN, tekst uderza też w DGP, który tematem zajmuje się od 2017 r. Jako jedyni kontynuujemy go do dziś.

5 listopada 2018 r.

Dotychczas branża częściowo polegała na własnej sieci komunikacyjnej w technologii TETRA czy DIGICOM7 oraz na komunikacji zapewnianej przez komercyjnych operatorów telefonii komórkowej.

LTE to lepszy wybór dla energetyki5 listopada 2018 r.

Czy energetyka w Polsce wdroży przestarzałe technologie w komunikacji krytycznej i monitoringu sieci? Istnieje ryzyko, że zostanie zaprzepaszczona dziejowa szansa skoku technologicznego w Polsce. Taki będzie bowiem skutek trzymania się zaleceń ekspertyzy państwowego instytutu.