Autopromocja

Koniec dostaw rosyjskiej ropy do Orlenu

W tym tygodniu poznamy nowy skład zarządu paliwowo-energetycznego Orlenu. Jak podaje "Puls Biznesu", o stanowisku ubiegało się wielu kandydatów, ale niewielu zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną
W tym tygodniu poznamy nowy skład zarządu paliwowo-energetycznego Orlenu. Jak podaje "Puls Biznesu", o stanowisku ubiegało się wielu kandydatów, ale niewielu zostało zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjnąShutterStock
30 czerwca 2025

Poniedziałek, 30 czerwca, jest ostatnim dniem dostaw rosyjskiej ropy do rafinerii Orlenu w Litvinovie w Czechach. Prezes Orlenu Ireneusz Fąfara podkreślił, że dostawy z innych kierunków są zabezpieczone.

"Pieniądze z rosyjskie ropy nie będą wykorzystywane przeciwko tym, przeciwko którym nie powinny być wykorzystywane. Za pieniądze z ropy rosyjskiej nie będą ginęli ludzie w Ukrainie" - powiedział Fąfara na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak podkreślił, ropa do czeskich rafinerii Orlenu będzie płynąć z południa przez rurociąg TAL. Fąfara podziękował rządowi Czech i czeskiemu operatorowi rurociągów za przyspieszenie prac nad TAL. Wyraził również uznanie za pomoc polskiego rządu i polskiej dyplomacji i całemu zespołowi Orlenu.

Prezes Orlenu zaznaczył, że dostawy ropy do UE zostały zabezpieczone z innych niż rosyjski kierunków - z obu Ameryk, Afryki, Zatoki Perskiej. Od początku odchodzenia od rosyjskiej ropy podpisaliśmy 74 nowe kontrakty, wszystkie z innych kierunków niż rosyjski - zaznaczył Fąfara. (PAP)

wkr/ aop/

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.